استان ها

عضو هیات علمی دانشگاه یزد نفر اول جهان شد

عضو هیات علمی دانشگاه یزد نفر اول جهان شد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، در لیست منتشر شده  از سوی سایت بین‌المللی ساینس دایرکت (ScienceDirect) که یکی از بزرگترین و معتبرترین منابع در زمینه‌های علمی در دنیا است، دکتر مصطفایی‌پور به عنوان نفر اول جهان در زمینه تحقیق انرژی باد معرفی شد.

بنا به این گزارش،  مصطفایی پور که از صاحب‌نظران شناخته‌شده و برجسته انرژی‌های تجدید پذیر در دنیا به شمار می‌رود، تحقیقات گسترده‌ای در رابطه با کاهش گاز دی‌اکسیدکربن، تولید برق از انرژی‌های پاک و همچنین تولید هیدروژن از انرژی‌های تجدیدپذیر انجام داده‌است.

در رابطه با انرژی‌های تجدیدپذیر خصوصا انرژی باد تعداد بسیار زیادی محقق در سراسر دنیا مشغول پژوهش هستند که این عضو هیات علمی دانشگاه یزد توانسته است از میان ۱۰۰ نفر برتر جهان، در جایگاه نخست قرار گیرد.

 علاوه بر این افتخار، وی در دو دوره به عنوان یک درصد دانشمند برتر دنیا معرفی شد و هم اکنون دارای ۱۶۶ مقاله علمی در نشریات  ISI است. ارایه ۱۰۵ کنفرانس بین‌المللی، عضویت در کمیته علمی ۲۴۹ کنفرانس بین‌المللی، عضویت در هیات تحریریه و سردبیری ۱۶ نشریه انگلیسی، چاپ ۵ کتاب و ثبت ۳ اختراع  از دیگر افتخارات دکتر مصطفایی‌پور است.

۴۶

این خبر با عنوان “عضو هیات علمی دانشگاه یزد نفر اول جهان شد” در وب سایت www.khabaronline.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 3 =

دکمه بازگشت به بالا