بین المللی

چاینادیلی: نوبت آمریکاست که از خود حسن نیست نشان دهد

چاینادیلی: نوبت آمریکاست که از خود حسن نیست نشان دهد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرآنلاین، روزنامه چاینا دیلی نوشت:  کارشناسان می گویند به میان آوردن مذاکره کنندگان تازه بر سر میز مذاکرات هسته ای، افزون برای امضاء کنندگان برجام، نه فقط تاثیر مثبتی ایجاد نخواهد کرد بلکه  این احتمال نیز وجود دارد که به تشدید تنش ها بیانجامد.

دینا یولیانتی سلیمان، مدیر مرکز مطالعات خاورمیانه در اندونزدی می گوید ایران و کشورهای پنج بعلاوه یک، توافق هسته ای را امضا کرده اند و این توافق همچنان به قوت خود باقی است. این آمریکا بود که از این توافق خارج شد و به تعهدات خود نه فقط عمل نکرد، بلکه علیه ایران تحریم نیز برقرار کرد.

 این کارشناس مسایل خاورمیانه گفت برجام حاصل مذاکراتی طولانی است و به باور طرف های امضا کننده آن، در وضعیت کنونی بهترین گزینه ممکن محسوب می شود. به همین علت نباید این توافق را با افزودن شمار مذاکره کنندگان، مخدوش کرد چون در غیراینطورت بحران به درزا خواهد کشید.

ارحمه صدیقه، پژوهشگر میهمان در مرکز مطالعات راه بردی اسلام آباد می گوید چون آمریکا از توافق هسته ای خارج شده است به همین علت باید برای نشان دادن حسن نیت خود گام نخست را بردارد. وی گفت امریکا باید به علت خروج یکجانبه از توافق هسته ای، پاسخگوی اقدام خود باشد.  

 این کارشناس مسایل راهبردی می گوید ایران به تضمین های ملموس برای بازگشت به توافق هسته ای نیاز دارد و در این زمینه، خود ایران است که باید نوع تضمین های درخواستی خود را، تعیین کند.

وی گفت تحریم ها به ایران به ویژه در زمینه بهداشت و سلامت آسیب فراوانی رسانده و این کشور از جمله کشوهای خاورمیانه است که بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا، تجربه کرده است.

آصف شجاع، از پژوهشگران میهمان در موسسه خاورمیانه در دانشگاه ملی سناگاپور می گوید اینکه  کدام طرف گام نخست را بردارد چندان اهمیتی ندارد چون اگر توافق به دست آید احتمالا ایران گام نخست را برخواهد داشت.  

دینا یولیانتی سلیمان، با اشاره به نطق تلویزنی اقای رئیسی درباره تلاش دولت وی برای لغو تحریم ها گفت رئیس جمهور ایران می خواهد به مردم این کشور بگوید که موضع دولت وی در قبال توافق هسته ای، برداشته شدن تحریم هاست.

۳۱۱۳۱۱

این مطلب با عنوان “چاینادیلی: نوبت آمریکاست که از خود حسن نیست نشان دهد” در وب سایت www.khabaronline.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 8 =

دکمه بازگشت به بالا