اقتصادی

فروش ارز 4200 تومانی یعنی حراج ارز- اخبار پول | ارز | بانک – اخبار اقتصادی تیتروز

فروش ارز ۴۲۰۰ تومانی یعنی حراج ارز- اخبار پول | ارز | بانک – اخبار اقتصادی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اقتصادی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری تیتروز، شمس الدین حسینی وزیر اسبق اقتصاد با تاکید براینکه فروش ارز ۴۲۰۰ تومانی یعنی حراج ارز، اظهار کرد: یکی از مسائلی که امروز بازار ارز ما را مختل کرده، سیاست ارزی است که در این سیاست دوگانه ارزی، اختلال در بازار بسیار بالاست. 

وی گفت: هرچند وزیر نفت و رئیس جمهور در گزارشی به مجلس اعلام کردند که فروش نفت ایران افزایش یافته است اما اینکه چه میزان درآمدی از آن حاصل می‌شود و چه مقدار رشد داشته بسیار مهم و تعیین‌کننده وضعیت است. در واقع آمار و ارقام ۸ ماهه امسال موضوع خاصی را نشان نمی‌دهد. 

وزیر اسبق اقتصاد افزود: به هر حال وقتی در این شرایطی که با محدودیت عرضه ارز مواجه هستیم، حراج ارزی می‌گذاریم، نتیجه‌اش افزایش تقاضای ارز است و از نگاه بنده فروش ارز ۴۲۰۰ تومانی یعنی حراج ارز. 

حسینی تصریح کرد: وقتی یک دارایی کمیاب شود و آن را با قیمت پایین عرضه کنند و حتی به میزانی هم وجود نداشته باشد که کل تقاضا را پوشش دهد، اطمینان داشته باشید که قیمت پایین نمی‌آید؛ بلکه تقاضاهای سوداگرانه یا سفته‌بازی شکل می‌گیرد که قیمت را هم افزایش می‌دهد.

انتهای پیام/

این خبر با عنوان “فروش ارز ۴۲۰۰ تومانی یعنی حراج ارز- اخبار پول | ارز | بانک – اخبار اقتصادی تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − شش =

دکمه بازگشت به بالا