فناوری

خودزنی با کم‌ارزش نشان دادن بازار ایران برای پلتفرم‌های خارجی

خودزنی با کم‌ارزش نشان دادن بازار ایران برای پلتفرم‌های خارجی” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

رضا تقی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا در خصوص شرایط فعالیت شبکه‌های اجتماعی خارجی و رفع احتمالی فیلترینگ پس از تصویب و اجرایی شدن طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی اظهار کرد: اگر شبکه‌های اجتماعی غیرایرانی نظیر توئیتر اعلام کنند که قصد دارند در ایران دفتر نمایندگی افتتاح و در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت کنند رفع فیلتر می‌شوند. هیچ دستگاه و مسئولی در ایران نیز بیش از این از شبکه‌های اجتماعی خارجی چیزی نمی‌خواهد.

وی در ارتباط با اسنادی مبنی بر درخواست رسمی تعدادی از شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار برای فعالیت قانونی در ایران که به تازگی در رسانه ملی منتشر شده افزود: بسیاری از پلتفرم‌های خارجی برای حضور در ایران مشتاق هستند. متأسفانه برخی از کارشناسان صنعت فناوری اطلاعات و دست‌اندرکاران این حوزه می‌گویند بازار ایران برای پلتفرم‌های پرمخاطب خارجی ارزشی ندارد و در صورتی که این حرف اصلاً درست نیست و نوعی خودزنی است.

رئیس کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی بیان کرد: حتی اگر یک کاربر به مجموع مخاطبان پلتفرمی خاص اضافه شود برای مدیران آن اپلیکیشن مهم و ارزشمند است. بنابراین تعداد بالای کاربران ایرانی می‌تواند برای هر پلتفرم خارجی بسیار تعیین کننده باشد.


بیشتر بخوانید:

حذف مسدودسازی پلتفرم‌های خارجی از طرح صیانت


تقی‌پور ادامه داد: بسیاری از این شبکه‌های اجتماعی وقتی می‌خواهند در کشوری خاص فعالیت کنند اگر آن کشور قانونی مشخص برای مدیریت فضای مجازی داشته باشد اعلام می‌کنند حاضر به رعایت قانون هستند اما در ایران قانونی در این زمینه وجود ندارد. فرض کنید توئیتر به طور رسمی بگوید می‌خواهد قوانین ایران را رعایت کند در این شرایط دستگاه‌های متولی امر چه دارند که به مدیران این پلتفرم بگویند؟ باید قانونی وجود داشته باشد که بگوییم مقررات ایران اینگونه است و اگر شما آن‌ها را رعایت نکنید مجاز به فعالیت نیستید.

وی عنوان کرد: اگر مدیران شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های خارجی ببینند که فضای مجازی در ایران قانون‌مند است و در مقابل خدماتی که ارائه می‌دهد از آن‌ها حمایت می‌شود قطعاً برای حضور در ایران اعلام آمادگی می‌کنند. البته این در صورتی است که آن‌ها بر اساس ادعاهای خود که می‌گویند آزادی بیان و جریان آزاد اطلاعات را قبول دارند عمل کنند.

انتهای پیام/۴۱۴۴/

این محتوا با عنوان “خودزنی با کم‌ارزش نشان دادن بازار ایران برای پلتفرم‌های خارجی” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا