فناوری

زیرساخت های توسعه مواد پیشرفته ارتقا یافت – تیتروز | خبر جدید

زیرساخت های توسعه مواد پیشرفته ارتقا یافت – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از معاونت علمی و فناوری، ستاد لیزر و فتونیک طی ۱۰۰ روز گذشته، ۱۴ طرح در حوزه توسعه فناوری ‌های فوتونیک، لیزر، مواد و ساخت را مورد ارزیابی و تصویب قرار داد. این طرح‌ها در حوزه‌هایی چون مواد و الیاف پیشرفته، فوتونیک، تجهیزات چاپ سه بعدی و سایر فناوری‌های مرتبط بود.

حوزه‌های اولویت‌دار فناوری‌های مواد پیشرفته، شامل فلزات، سرامیک ‌ها، پلیمرها و کامپوزیت‌ های پیشرفته و فرآیندهای ساخت و تولید آنها است. توسعه اغلب فناوری ‌های پیشرفته از قبیل هوافضا، انرژی ‌های تجدیدپذیر، میکروالکترونیک، زیست‌ فناوری و …، در گرو دسترسی به مواد پیشرفته و فناوری‌ های مرتبط با آن است.

کاربردهای فوتونیک گسترده است.این دانش در ارتباطات، طراحی و تولید صنعتی، پزشکی، انرژی، آموزش و تحقیقات و به عنوان یک فناوری توانمندساز کلیدی برای فناوری ‌های دیگر کاربرد دارد.

سرمایه‌ گذاری در حوزه مواد پیشرفته به ویژه در زمینه زیرساخت فوتونیک و مواد پیشرفته در کشور، نیازمند مقادیر بالایی از سرمایه ثابت و همچنین انتقال فناوری ‌ها به درون کشور است. بنا بر همین نیاز بود که ستاد توسعه فناوری ‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت، مسئولیت راهبری، سیاست‌ گذاری و هماهنگی برای توسعه فناوری این دو حوزه راهبردی در کشور را به عهده گرفت.

این خبر با عنوان “زیرساخت های توسعه مواد پیشرفته ارتقا یافت – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

دکمه بازگشت به بالا