استان ها

نقاط حادثه‌خیز استان البرز شناسایی شود

نقاط حادثه‌خیز استان البرز شناسایی شود” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «مجتبی عبداللهی» در جلسه کمیسیون ماده ۲۱ استان که روز یکشنبه در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، با بیان اینکه تمامی کمیسیون‌های مربوطه باید برای هماهنگی با یکدیگر جلسه تشکیل دهند، افزود: بر این اساس تصمیمات منسجم تری اتخاذ می‌شود.

وی ادامه داد: معاونت اقتصادی استانداری برای ایجاد یک مرکز جهت تسهیل در اخذ مجوز سرمایه‌گذاران اقدام کند.

عبداللهی با اشاره به ضرورت راه‌اندازی نهضت درختکاری و هر شهروند یک درخت در البرز، گفت: بسیاری از نقاط استان بویژه در حوزه اشتهارد و نظرآباد باید اقدامات لازم جهت بیابان‌زدایی را آغاز کنند.

وی افزود: ضرورت دارد برای ایجاد فضای سبز با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه اقدام شود و استفاده از گونه‌های مقاوم در برابر کم آبی در نقاط خشک و کم آب مورد تاکید است.

عبداللهی گفت: چشم به هم بگذاریم عمر مدیریت‌ها به پایان می‌رسد و چه بهتر در این زمان اقدامی ماندگار از خود به جای بگذاریم که ایجاد کمربند سبز برای استان یکی از این اقدامات است.

استاندار البرز گفت: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان باید درصدد احصا نقاط حادثه‌خیز بویژه در خصوص سیل باشد و برای مقابله با حوادث تدابیر لازم را از پیش اتخاذ کند.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد آرامستان‌های محلی، افزود: به تمامی فرمانداران استان ابلاغ شده است که در خصوص ایجاد و احیای آرامستان‌های محلی همراهی لازم را داشته باشند.

همچنین در این کمیسیون ۵ پرونده بررسی شد.

۴۸

این نوشته با عنوان “نقاط حادثه‌خیز استان البرز شناسایی شود” در وب سایت www.khabaronline.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا