فناوری

چنگ لیزری بومی‌سازی شد – خبرگزاری آنا

چنگ لیزری بومی‌سازی شد – خبرگزاری آنا” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس چنگی لیزری را طراحی و تولید کرده که از نظر ساختاری شبیه به ابزار موسیقیایی چنگ است؛ اما در آن از تار صوتی استفاده نشده است. وقتی منابع لیزر روشن می‌شود، نور لیزر به مقاومت‌های نوری برخورد می‌کند، در صورتی که بهره‌بردار مسیر لیزر را قطع کند، مقدار مقاومت تغییریافته و کلیدها قطع و وصل می‌شود. این کلیدها به منبع ایجاد صوت متصل هستند که در نتیجه باعث نواختن موسیقی می‌شود.

درواقع نور لیزر در این دستگاه با تار جایگزین شده است. پرتوهای لیزر در شرایط عادی قابل دیدن نیستند، بنابراین در چنگ لیزری سیستمی برای تولید مه در دستگاه تعبیه شده که مه مصنوعی ایجاد می‌کند. با انتقال مه روی مسیر لیزر، امکان رویت پرتوهای لیزر نیز فراهم می‌شود.

انتهای پیام/۴۰۲۱/پ

این خبر با عنوان “چنگ لیزری بومی‌سازی شد – خبرگزاری آنا” در وب سایت www.ana.press منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 8 =

دکمه بازگشت به بالا