اقتصادی

166 هزار تن هندوانه برای عرضه در شب یلدا برداشت شد- اخبار کشاورزی – اخبار اقتصادی تیتروز

۱۶۶ هزار تن هندوانه برای عرضه در شب یلدا برداشت شد- اخبار کشاورزی – اخبار اقتصادی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اقتصادی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

 به گزارش خبرگزاری تیتروز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی حسین اصغری مدیرکل دفتر امور سبزی ها و گیاهان جالیزی با اشاره به اینکه سطح زیر کشت هندوانه جهت عرضه در شب یلدا برای سال جاری ۴ هزار و ۶۵۵ هکتار است، گفت: پیش‌بینی می‌شود از این میزان سطح زیر کشت حدود ۱۶۶ هزار تن محصول تولید و به بازار عرضه شود.

وی ادامه داد: قیمت هندوانه به طور متوسط در مزارع بین ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان است و قیمت این محصول در میادین تره و بار به حدود ۵ هزار تومان می رسد.

مدیرکل دفتر امور سبزی ها و گیاهان جالیزی تاکید کرد: کمبودی برای تامین هندوانه بازار شب یلدا وجود ندارد.

وی میزان سطح زیر کشت هندوانه برای عرضه در شب یلدا در سال زراعی گذشته را ۳ هزار و ۱۹۸ هکتار عنوان کرد و افزود: از این میزان سطح، بالغ بر ۸۳ هزار و ۹۳۷ تن محصول تولید شده است. همچنین میزان عملکرد تولید این محصول در هر هکتار ۳۸ تن است.

انتهای پیام/

این خبر با عنوان “۱۶۶ هزار تن هندوانه برای عرضه در شب یلدا برداشت شد- اخبار کشاورزی – اخبار اقتصادی تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 10 =

دکمه بازگشت به بالا