سلامت

اولین مورد بستری به دلیل ابتلا به امیکرون در انگلیس

اولین مورد بستری به دلیل ابتلا به امیکرون در انگلیس” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع علمی و سلامت منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

یک مقام رسمی انگلیس از اولین مورد بستری در بیمارستان در این کشور در پی ابتلا به سویه امیکرونِ کرونا خبر داده است.

به گزارش تیتروز، “ندیم زهاوی”، وزیر آموزش انگلیس ضمن اعلام این خبر گفت: نوع جدید ویروس کرونا اکنون یک سوم موارد ابتلا به کرونا را در لندن تشکیل می‌دهد.

در حالی که گفته شده تزریق دو دز واکسن کرونا برای مقابله با نوع امیکرون این ویروس کافی نیست، زهاوی مردم را تشویق کرد که نوبت سوم واکسن را نیز تزریق کنند. از فردا (دوشنبه) افراد ۳۰ سال به بالا، واجد شرایط تزریق نوبت سوم واکسن کرونا هستند.

به گزارش بی بی سی، تا روز شنبه ۱۸۹۸ مورد تایید شده از نوع امیکرون در بریتانیا وجود داشته هرچند احتمالی می رود که آمار دقیق از این بالاتر باشد.

محققان دانشکده بهداشت و طب گرمسیری لندن (LSHTM) هشدار داده‌اند که بدون اعمال محدودیت‌های بیشتر، این کشور با موج قابل توجهی از موارد ابتلا به امیکرون مواجه خواهد شد.

همچنین دکتر سوزان هاپکینز، رئیس آژانس امنیت بهداشتی انگلیس گفت که انتظار دارد شاهد افزایش تعداد افراد بستری در بیمارستان بر اثر ابتلا به ویروس امیکرون باشد. اما او گفت هنوز گزارشی مبنی بر مرگ ناشی از ابتلا به این نوع ویروس در کشورش گزارش نشده است.

انتهای پیام

این مقاله با عنوان “اولین مورد بستری به دلیل ابتلا به امیکرون در انگلیس” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + هجده =

دکمه بازگشت به بالا