استان ها

ورود نخستین تور گردشگران عراقی به کردستان

ورود نخستین تور گردشگران عراقی به کردستان” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

تیتروز/کردستان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان از ورود نخستین تور گردشگرانی از اقلیم شمال عراق به استان پس از امضاء تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های دوجانبه، خبر داد.

یعقوب گویلیان در جمع خبرنگاران در این خصوص اظهار کرد: پس از تبادل تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌ها بین استان کردستان و اقلیم شمال عراق که به امضای روسای انجمن‌های دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری و مسئولان دولتی در محل هتل شادی سنندج رسید، گردشگرانی از کشور عراق در قالب گروه ۹ نفره از طریق مرز رسمی باشماق مریوان وارد خاک ایران شدند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کردستان عنوان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده این تور عراقی از مراکز خرید، جاذبه‌های گردشگری از جمله دریاچه زریبار و روستاهای گردشگری حاشیه این دریاچه، موزه مردم‌شناسی خانه‌کٌرد، موزه سنندج، منطقه تفریحی و گردشگری آبیدر، بازار تاریخی و… بازدید کردند.

وی افزود: بر اساس تاکید معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این تور منطبق با دستورالعمل نحوه حضور گردشگران خارجی در شرایط کرونا در شرایطی ایمن و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

گویلیان با قدردانی از تلاش‌ها و همکاری‌های انجمن‌های دفاتر خدمات مسافرتی کردستان و اقلیم شمال عراق، مراکز اقامتی، پذیرایی و سایر دفاتر خدمات مسافرتی در راستای اجرای موفق این تور گفت: باید تمام تلاش در راستای ارائه خدمات مناسب به گردشگران ورودی از اقلیم شمال عراق در تمامی بخش‌ها و حوزه‌های مرتبط با صنعت گردشگری استان انجام شود و برای این منظور نظارت‌ بر واحدهای خدمات‌رسان تشدید خواهد شد.

انتهای پیام
 

این نوشته با عنوان “ورود نخستین تور گردشگران عراقی به کردستان” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 3 =

دکمه بازگشت به بالا