فناوری

محصولات نانوی ۴۵ شرکت دانش‌بنیان به بازارهای جهانی رسید – تیتروز | خبر جدید

محصولات نانوی ۴۵ شرکت دانش‌بنیان به بازارهای جهانی رسید – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از معاونت علمی و فناوری، ایجاد بازار جهانی برای محصولات «ایران‌ساخت» یکی از مهم‌ترین و درآمدزاترین اهدافی است که برای شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق مطرح است. کاری که با اخذ استانداردهای بین‌المللی میسر است.

بازار جهانی مجموعه‌ای است از بازارهای کالا، سهام، ارزی و اوراق قرضه که ذیل هر یک از این بازارها، انواع معاملات و داد و ستدهای مالی انجام می شود. دسترسی به این بازار بین‌المللی که هر یک از کشورها سهمی هر چند کوچک در آن دارند، یکی از اهداف مهم و راهبردی برای بنگاه‌های اقتصادی و خدماتی است.

چند سالی است که جنس این بازار جهانی تغییر کرده و محصولات فناورانه و دانشی مشتریان بیشتری پیدا کرده است و فناوران تلاش زیادی برای دسترسی به این بازار و ارائه محصولات دانشی خود دارند. اما ورود به این بازار سودمند نیازمند حمایت و دریافت خدمات و مشاوره‌هایی است که ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از این نهادها برای ارائه این خدمات به شرکت‌های متقاضی توسعه بازار است.

در همین راستا برای ۴۵ شرکت این امکان فراهم شده تا بتوانند محصولات باکیفیت خود را به بازار جهانی برسانند. این کار تا پیش از شروع تحریم‌ها روند خوی داشت و هر سال با سیری صعودی میزان ورود به بازار محصولات نانوفناوری داخلی به بازار جهانی بیشتر می‌شد؛ اما در ۳ سال اخیر به دلیل تشدید تحریم ها و مشکلات اقتصادی، کمی این روند کند شد و در حال حاضر تنها ۶ درصد محصولات تولیدی به بازار جهانی عرضه می شود.

بر اساس آمارهای موجود، بیشترین سهم صادرات محصولات نانوفناوری ایران به حوزه ساخت‌وساز با ۴۸ درصد (بیش از ۱۰ میلیون دلار فروش) مربوط می شود.

این مقاله با عنوان “محصولات نانوی ۴۵ شرکت دانش‌بنیان به بازارهای جهانی رسید – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

دکمه بازگشت به بالا