بین المللی

امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و نیروی انتظامی ایلام

امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و نیروی انتظامی ایلام” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از ایلام، تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام و نیروی انتظامی این استان در جلسه‌ای با حضور بهروز ناصری رئیس این دانشگاه و دلاور القاصی‌مهر فرمانده انتظامی ایلام در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی سازی، پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی به امضا رسید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام در این مراسم با قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی نیروی انتظامی در ایجاد امنیت و آرامش جامعه اظهار کرد: مجموعه نیروی انتظامی بر گردن همه حق دارند و مردم و مسئولان قدردان تلاش‌های پلیس هستند.

بهروز ناصری با تأکید بر ضرورت تعامل سازمان‌ها، مراکز علمی و آموزشی با پلیس در امر پیشگیری و کاهش آسیب‌های افزود: هرچه این تعامل بیشتر باشد به همان میزان می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی مؤثر باشد. راهکار حل مشکلات استان در حوزه آسیب‌های اجتماعی از دانشگاه‌ها می‌گذرد و باید مراکز آموزش عالی با تعامل و همکاری در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی فعالیت کنند. ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام با ۷ هزار دانشجو و ۲۰۰ عضو هیئت علمی در خدمت طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی نیروی انتظامی است.(بیشتر بخوانید)

وی عنوان کرد: منابع فراوان و بکر خدادادی ازجمله نفت و گاز، آب‌وخاک و مرز بین‌المللی مهران به‌عنوان دروازه ورود به عتبات عالیات که در سال‌های گذشته حجم زیادی برای شکوفایی آنان سرمایه‌گذاری شده و از آن مهم‌تر نیروی انسانی متخصص و متعهد استان ایلام را به استانی با چشم‌انداز روشن تبدیل کرده و باید معضلات و مشکلات اجتماعی ازجمله آسیب‌های اجتماعی که زیبنده نام ایلام نیست با تعامل و همکاری کاهش یابند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه مسئله‌محور بوده و بر این اساس امروز دیگر توجه صرف به بحث آموزش مطرح نیست و این دانشگاه به دنبال حل مسئله در استان‌هاست و تأکید دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مشارکت دانشگاه‌های استانی در حل مشکلات و مسائل استان را در اولویت قرار داده است.

پیشگیری از جرائم باید به‌عنوان فرهنگ عمومی در جامعه نهادینه شود

فرمانده انتظامی استان ایلام نیز گفت: پیشگیری از جرائم و آموزش قبل از وقوع جرم باید به‌عنوان فرهنگ عمومی در جامعه نهادینه شده و پایان‌نامه‌های دانشجویی با هدف مقابله با آسیب‌های اجتماعی هدفمند شوند.

دلاور القاصی‌مهر اضافه کرد: فرهنگ‌سازی و پیشگیری مهم‌ترین بحث در آسیب‌های اجتماعی است که امیدواریم دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز آموزش عالی سهمی مؤثر در این حوزه ایفا کند.

وی ادامه داد: استفاده از توان، امتیازات، قدرت و ظرفیت دانشگاه و پلیس در حل بحران‌های اجتماعی مؤثر خواهد بود و این امر با حضور مدیران و کارشناسان نیروی انتظامی در محافل دانشجویی و ارائه کارگاه‌های تخصصی و هدفمند کردن پایان‌نامه‌ها قابل اجرا است. نیروی انتظامی و دانشگاه آزاد اسلامی، ظرفیت‌های خوبی دارند که با تعامل و همکاری در اجرای طرح‌های مشترک به‌ویژه در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی و آموزش همگانی می‌توانند از بسیاری از معضلات پیشگیری کنند.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۶۲/

این مقاله با عنوان “امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و نیروی انتظامی ایلام” در وب سایت www.ana.press منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 4 =

دکمه بازگشت به بالا