ورزشی

همیلتون مات شد/ راننده جوان هلندی قهرمان فرمول یک شد

همیلتون مات شد/ راننده جوان هلندی قهرمان فرمول یک شد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع ورزشی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش شفاف، در روز پایانی فصل ۲۰۲۱ رالی ابوظبی مکس ورستاپن هلندی در رقابت با لویس همیلتون راننده سرشناس بریتانیایی و قهرمان ۷ دوره جهان موفق‌تر عمل کرد و برای نخستین‌بار عنوان قهرمانی جهان را به دست آورد.

در حالی که ۵ دور به پایان مسابقه باقی مانده بود و همیلتون بیش از ۱۲ ثانیه از ورستاپن جلوتر بود، ناگهان نیکولاس لطیفی از تیم ویلیامز با کنار پیست برخورد کرد و موجب شد پرچم زرد به نمایش درآمد. خودرو سیفتی کار(safety car) تا یک دور به پایان مسابقه در پیست بود و زمانی که کنار رفت، ورستاپن با لاستیک‌های نرمی که به تازگی تعویض کرده بود توانست همیلتون را مغلوب کند.

همیلتون امیدوار بود با کسب هشتمین عنوان قهرمانی رکورد جهانی را ثبت کند که در این امر ناکام ماند تا او هم‌چنان در کنار مایکل شوماخر با ۷ قهرمانی پرافتخارترین راننده فرمول یک بماند.

این خبر با عنوان “همیلتون مات شد/ راننده جوان هلندی قهرمان فرمول یک شد” در وب سایت www.shafaf.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.shafaf.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

دکمه بازگشت به بالا