فناوری

امکان اندازه‌گیری دقیق جریان جرمی با ابزاری «ایران‌ساخت» مهیا شد – تیتروز | خبر جدید

امکان اندازه‌گیری دقیق جریان جرمی با ابزاری «ایران‌ساخت» مهیا شد – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از معاونت علمی و فناوری، احمد مشهدی بندانی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با بیان اینکه ابزار اندازه‌گیری دقیق جریان جرمی به‌عنوان یک ابزار دقیق برای سنجش و اندازه‌گیری شدت‌جریان سیال به استفاده می‌شود، گفت: فلومتر کوریولیس بر اساس یک پدیده فیزیکی به نام اثر کوریولیس میزان فلوی جرمی عبوری از خود را با دقت بالا اندازه‌گیری می‌کند.

وی افزود: این محصول جز پرکاربردترین فلومترها در مشاغل صنعتی است. فلومتر کوریولیس در صنایعی که مرتبط با سیالات گازی پرتراکم است بسیار مورد قرار می‌گیرد.

مشهدی افزود: از این محصول در صنایعی که به دقت بالا برای اندازه‌گیری فلوی عبوری جرمی نیاز دارند، استفاده می‌شود. فلومتر کوریولیس با اندازه‌گیری نیروی ناشی از شتاب و جرم در حال حرکت به سمت یا به دور از یک مرکز چرخش ‏‏‏می‌تواند مقدار فلوی جرمی سیالات مختلف را اندازه‌گیری کند.

به گفته وی، این محصول در جایگاه‌های گاز طبیعی، پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها کاربرد فراوانی دارد. فلومتر کوریولیس در مواد غذایی نیز کاربرد دارد؛ از این محصول در کارخانه‌های روغن برای اندازه‌گیری میزان روغن داخل بطری‌ها استفاده می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر توانسته‌ایم تمام نیاز صنایع را تأمین کنیم.

مدیر شرکت دانش بنیان عنوان کرد: سالانه در حدود ۱۰۰۰ نمونه از این محصول فقط برای صنعت گاز طبیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد، بنابراین این محصول صرفه‌جویی ارزی بالایی به همراه داشته باشد.

این خبر با عنوان “امکان اندازه‌گیری دقیق جریان جرمی با ابزاری «ایران‌ساخت» مهیا شد – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 2 =

دکمه بازگشت به بالا