فناوری

نیازهای فناورانه سازمان‌های دولتی با پژوهشگران همرسانی می‌شود

نیازهای فناورانه سازمان‌های دولتی با پژوهشگران همرسانی می‌شود” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، پیمان صالحی با اشاره به برگزاری نمایشگاه تستا اظهار کرد: امسال در کنار برگزاری نمایشگاه پژوهش و فناوری، بخشی به عنوان نمایشگاه تستا فعال شده است که این نمایشگاه بیشتر همرسانی نیازهای فناورانه سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی با پژوهشگران و فناوران است.

معاون پژوهشی وزارت علوم افزود:‌ در کشور فناوران بسیار خوبی وجود دارند اما ممکن است از نیازهایی که سازمان‌ها و بخش‌های دولتی و خصوصی برای تولیدات خود دارند، اطلاع نداشته باشند. بنابراین نمایشگاه تستا نقش همرسانی سازمان‌هایی است که نیازهای خود را دارند و در مقابل فناوران زیادی از این نیازها بازدید می‌کنند و در نهایت اگر فناوران آمادگی داشته باشند که حل مسئله صورت بگیرد، این هماهنگی انجام می‌شود و در نهایت به عقد قرارداد ختم می‌شود و این کار با نظارت وزارت علوم انجام می‌شود.

همچنین علی خیرالدین، معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه تستا بستر خوبی برای دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری است، گفت: یکی از ویژگی‌های دیگر نمایشگاه بحث BTOB است که بستری را ایجاد می‌کند تا شرکت‌های دانش‌بنیان با یکدیگر تعامل کنند و بتوانند از همدیگر محصولاتی را خریداری کنند و در نهایت انتقال فناوری انجام شود.

وی تاکید کرد:‌ نمایشگاه تستا بستر خوبی برای دانشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری است تا اگر نیازی وجود دارد در این نمایشگاه مشخص کنند و طی قراردادی این نیازها را برآورده کنند.

سومین دوره نمایشگاه تستا با هدف ارائه نیازهای پژوهشی و فناورانه، بسترسازی برای تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی و فناوری‌های توسعه‌یافته و همچنین برقراری ارتباط سازنده میان بخش عرضه و تقاضای فناوری از تاریخ ۲۳ تا ۲۶ آذر ماه سال ۱۴۰۰، برگزار می‌شود. نمایشگاه تستا ۱۴۰۰ با مشارکت دبیرخانه شورای عالی عتف، مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور برگزار می‌شود. گفتنی است در نمایشگاه امسال وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزارت جهاد کشاورزی به صورت دستگاهی حضور دارند و مجموعه نیازهای سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه را به‌صورت یکپارچه ارائه می‌دهند.

انتهای پیام/۴۰۲۱

این مقاله با عنوان “نیازهای فناورانه سازمان‌های دولتی با پژوهشگران همرسانی می‌شود” در وب سایت www.ana.press منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 20 =

دکمه بازگشت به بالا