فناوری

نخستین زن فضانورد روسیه به فضا سفر می کند – تیتروز | خبر جدید

نخستین زن فضانورد روسیه به فضا سفر می کند – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از اسپیس نیوز، این فضانورد قرار است همراه کپسول اسپیس ایکس به فضا سفر کند، البته توافقنامه برای اختصاص صندلی به فضانورد روسیه میان ناسا و راسکاموس نهایی نشده است.

دیمیتری راگوزین مدیر راسکاموس در توئیتی اعلام کرد آنا کیکینا در پاییز ۲۰۲۲ میلادی همراه خدمه یک فضاپیمای تجاری آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی سفر می‌کند. در مقابل در همین بازه زمانی یک فضانورد ناسا نیز به عنوان یکی از خدمه مأموریت سایوز به ایستگاه فضایی سفر می‌کند.

کیکینا در حال حاضر تنها زن فضانورد فعل در روسیه است. او در سال ۲۰۱۲ میلادی به عنوان فضانورد انتخاب شد اما هنوز به فضا سفر نکرده است. او احتمالاً یکی از خدمه مأموریت «کر و-۵» است که همراه کپسول کرو دراگون به فضا می‌رود. همراه او نیکل مان و جاش کاسادا از ناسا و کیوچی واکاتا فضانورد ژاپنی نیز در این مأموریت شرکت می‌کنند.

این خبر با عنوان “نخستین زن فضانورد روسیه به فضا سفر می کند – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + دو =

دکمه بازگشت به بالا