بین المللی

طالبان خواستار به رسمیت شناخته شدن از سوی چین شد

طالبان خواستار به رسمیت شناخته شدن از سوی چین شد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

سخنگوی طالبان از کشورهای جهان به‌ویژه چین خواست که دولت طالبان را به رسمیت بشناسند.

به گزارش تیتروز به نقل از آناتولی، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در مراسمی در کابل پایتخت افغانستان که وانگ یو، سفیر چین در کابل نیز در آن حضور داشت، گفت: از چین می‌خواهیم برای به رسمیت شناختن طالبان اقدامی انجام دهد.

وی افزود: ما خواهان برقراری روابط حسنه با تمامی کشورها از جمله چین بر اساس احترام متقابل هستیم، چین یکی از کشورهای مهم منطقه برای افغانستان است.

مجاهد تصریح کرد: طالبان شرایط به رسمیت شناخته شدن به عنوان حکومت رسمی را دارد و اکنون دیگر کشورها باید ما را به رسمیت بشناسند.

وی در ادامه تاکید کرد: ما قصد دخالت در امور دیگر کشورها را نداریم و اجازه نمی‌دهیم دیگران در امور داخلی ما دخالت کنند.

سفیر چین در کابل نیز گفت: پکن برای بهبود وضعیت سیاسی و انسانی در افغانستان با طالبان همکاری خواهد کرد.

وی با بیان اینکه چین از آمریکا خواسته است تا دارایی‌های مسدود شده افغانستان را آزاد کند تصریح کرد: در شرایط کنونی افغانستان برای دستیابی به استقلال واقعی و بهبود وضعیت سیاسی، نیازمند حمایت جامعه جهانی است.

جامعه جهانی خواهان تشکیل یک حکومت فراگیر، آزادی اشتغال زنان و تحصیل دختران در افغانستان است تا طالبان را به رسمیت بشناسد.

طالبان این خواسته‌های جامعه جهانی را مداخله در امور داخلی افغانستان می‌داند.

گرچه حدود ۳.۵ ماه از اعلام دولت موقت طالبان در ماه سپتامبر سپری می‌شود اما هنوز هیچ کشوری به طور رسمی طالبان را به رسمیت نشناخته است.

انتهای پیام

این نوشته با عنوان “طالبان خواستار به رسمیت شناخته شدن از سوی چین شد” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا