بین المللی

کشته‌شدن فرمانده ستاد عملیات مشترک دولت مستعفی و ائتلاف عربستان در مأرب یمن- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز

کشته‌شدن فرمانده ستاد عملیات مشترک دولت مستعفی و ائتلاف عربستان در مأرب یمن- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تیتروز، منابع قبیله‌ای در استان مأرب یمن گفتند که یکی از فرماندهان ارشد دولت منصور هادی و ائتلاف سعودی در درگیری‌های این استان کشته شده است.

خبرگزاری یمن پرس امروز دوشنبه نوشت که «سرلشکر ناصر الذیبانی»، معروف به «ابومنیره» فرمانده عملیات نیروهای مشترک دولت منصور هادی و ائتلاف عربستان سعودی در درگیری‌های «البلق شرقی» کشته شده است.

به‌گفته این منابع، این فرمانده ارشد حین تلاش برای پیشروی در مناطقی که اخیراً به کنترل نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن (صنعاء) درآمده است، کشته شده است.

این منابع گفتند که نیروهای ائتلاف سعودی و دولت مستعفی به‌ریاست منصور هادی تلاش زیادی می‌کنند که کشته شدن الذیبانی را از نیروها و رسانه‌ها کتمان کنند.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در دولت نجات ملی این کشور طی یک هفته اخیر بعد از درگیری‌های شدید موفق شدند رشته‌کوه البلق شرقی را دور زده بعد از آن، این منطقه را آزاد کنند.

هم‌اکنون این نیروها تلاش دارند گذرگاه و تنگه استراتژیک الفلج بین البلق شرقی و البلق میانی را که تنها راه ارتباطی شهر مأرب (مرکز استان) به شهرستان‌های غربی و صنعاء است، به کنترل خود درآورند.

نیروهای دولت مستعفی با پوشش هوایی ائتلاف سعودی، طی دو روز اخیر، تک سنگینی برای بازپس‌گیری این مناطق که مشرف بر شهر مأرب است، زده‌اند ولی بنا به گفته منابع وابسته به این دولت، این عملیات شکست خورده و تلفات زیادی به‌جای گذاشته است، سرلشکر الذیبانی نیز در این درگیری‌ها کشته شده است.

انتهای پیام/+

این مطلب با عنوان “کشته‌شدن فرمانده ستاد عملیات مشترک دولت مستعفی و ائتلاف عربستان در مأرب یمن- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا