استان ها

سطح‌بندی مراکز دانشگاه علمی کاربردی استان سمنان ۷۰ درصد بهبود یافت

سطح‌بندی مراکز دانشگاه علمی کاربردی استان سمنان ۷۰ درصد بهبود یافت” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان سعید محمدیان‌سمنانی در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد: شمار مراکز دانشگاهی علمی و کاربردی استان سمنان درسطح بندی سال ۱۴۰۰ به ۱۰ مرکز می رسد که در مقایسه با سال گذشته بهبود ۷۰ درصدی داشته است.

وی تاکید کرد: دانشگاه علمی و کاربردی نقش مهمی در کارآفرینی، اشتغالزایی و رفع معضلات اقتصادی و اجتماعی دارد و در استان سمنان ۱۲ مرکز دانشگاهی علمی و کاربردی و هفت مرکز نوآوری مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: مراکز دانشگاهی علمی و کاربردی در چهار رتبه سطح بندی می شوند که در سال ۱۴۰۰ از بین ۱۲ مرکز استان، سه مرکز در سطح ۳ و هفت مرکز در سطح ۲ قرار گرفت و در سال ۹۹ نیز ۹ مرکز استان در این سطح بندی قرار داشت. 

وی افزود: مراکز نوآوری به جمع آوری ایده های خلاق از نظر علمی و عملیاتی پرداخته و فرصت تبادل علمی را برای دانشجویان و استادان فراهم می کند.

محمدیان سمنانی ادامه داد: استان سمنان پایگاه یکی از سه مرکز خصوصی نوآوری کشور است.

وی اضافه کرد: ۲ هزار و ۲۰۸ دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی با حضور ۴۰۰ استاد در دانشگاه جامع علمی و کاربردی مشغول به تحصیل هستند.

سرپرست دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان سمنان یادآور شد: دانشجویان متقاضی دوره کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی و کاربردی سمنان امکان ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش و سایت دانشگاه جامع علمی و کاربردی برای ترم بهمن دارند.

محمدیان سمنانی اظهارداشت: ۶۲ کدرشته دوره کاردانی و ۴۵ کدرشته دوره کارشناسی برای انتخاب دانشجویان در ترم بهمن فراهم است.

محمدیان سمنانی تصریح کرد: با بررسی کارت واکسن دانشجویان از طریق نرم افزار، کلیه کلاس های ترم آینده به صورت حضوری برگزار می شود.

سرپرست دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان سمنان با اشاره به کمک هزینه تحصیلی ابرازداشت: ۲۶ میلیون ریال تسهیلات شهریه به دانشجویان از سوی صندوق رفاه دانشجویان در هر سال تحصیلی پرداخت می شود.

سطح‌بندی مراکز دانشگاه علمی کاربردی استان سمنان ۷۰ درصد بهبود یافت

۴۶

این خبر با عنوان “سطح‌بندی مراکز دانشگاه علمی کاربردی استان سمنان ۷۰ درصد بهبود یافت” در وب سایت www.khabaronline.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 12 =

دکمه بازگشت به بالا