عمومی

اجرای نمایش «قوی سفید» از سوی حوزه هنری لرستان – تیتروز | خبر جدید

اجرای نمایش «قوی سفید» از سوی حوزه هنری لرستان – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع عمومی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز، مینا سپهوند گفت: به مناسبت گرامیداشت میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار و همچنین پاسداشت ایثارگری و مجاهدت‌های «مدافعان سلامت»، نمایش «قوی سفید» در روستای صاحب الزمان (عج) شهرستان خرم آباد اجرا شد.

وی افزود: در اجرای این نمایش، دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد و کانون فرهنگی هنری مساجد همکاری داشتند.

مسئول واحد نمایش حوزه هنری لرستان تصریح کرد: محمد رضایی فرد نویسنده و کارگردان این اثر نمایشی و صالح صحرایی بازیگر جوان در آن به ایفای نقش پرداخت.

اجرای نمایش «قوی سفید» از سوی حوزه هنری لرستان

براساس این گزارش، روستای «صاحب الزمان» استان لرستان، جایی در حوالی شهر زیبای خرم‌آباد معراجگاه شهدایی است که نام روستایشان را روی بال فرشته‌ها حک کردند، جایی که بیش از سهمش ایثار کرده است.

این روستا که از آن به عنوان شهید پرورترین روستای ایران نام می‌برند و به دشت شقایق‌های واژگون مشهور شده است بیش از ۷۰ شهید تقدیم انقلاب کرده است. وجود ۱۱ سردار شهید از جمله محمد جهان مدهنی، علی‌اکبر مدهنی و همچنین وجود سه شهید زن از ویژگی‌های شاخص قریه صاحب‌الزمان است.

این خبر با عنوان “اجرای نمایش «قوی سفید» از سوی حوزه هنری لرستان – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا