اقتصادی

واحد شهرقدس چگونه برترین مرکز واکسیناسیون استان تهران لقب گرفت؟

واحد شهرقدس چگونه برترین مرکز واکسیناسیون استان تهران لقب گرفت؟” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اقتصادی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

زهرا خلج در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا اظهار کرد: از روزهای پایانی شهریور اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس در راستای واکسیناسیون مردم با شبکه بهداشت شهرستان قدس در سالن ورزشی امام علی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس همکاری کردند.


بیشتر بخوانید:

سامانه نوبت‌دهی واکسن در دانشگاه آزاد اسلامی شهر قدس فعال شد


وی اضافه کرد: ۳۲ نفر از دانشجویان، دانش‌پژوهان توانا و مستعد از انجمن‌های علمی دانشجویی ذیل هنر و معماری، روانشناسی، زبان انگلیسی، میکروبیولوژی و زیست‌شناسی، نانوبیوتکنولوژی، ژنتیک و تولید گیاهان دارویی، مدیریت و حسابداری در دو شیفت ۸ تا ۱۴ و ۱۴ تا ۲۰ از روزهای پایانی شهریور ۱۴۰۰ همکاری خود را با شبکه بهداشت شهرستان قدس در انجام امور واکسیناسیون (پذیرشگر(ثبات) و واکسیناتور) آغاز کردند.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس عنوان کرد: این اقدام در شرایط بحرانی کرونا به‌منظور کمک به کادر درمان و پیرو منویات مقام معظم رهبری درباره جهاد عمومی برای ریشه‌کن کردن بیماری کرونا انجام شد.

شرایط ویژه برای اقشار خاص قائل بودیم

خلج بیان کرد: با شیوع و گسترش پاندمی کرونا و لزوم واکسیناسیون هرچه سریع‌تر مردم عبدالله قاسمی پیربلوطی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای ملارد، صفادشت و شهرقدس در همکاری با شبکه بهداشت شهرستان قدس به بازگشایی مرکز واکسیناسیون در سالن ورزشی امام علی(ع) دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس اقدام کرد و اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس با مسئولیت‌پذیری و تعهد کاری بالا در کنار کادر درمان، فعالیت خود را از روزهای پایانی شهریور در این پایگاه آغاز کردند.

واحد شهرقدس چگونه برترین مرکز واکسیناسیون استان تهران لقب گرفت؟

وی با اشاره به عملکرد اعضای باشگاه پژوهشگران و رضایت‌مندی شبکه بهداشت شهرستان قدس از روند واکسیناسیون تبیین کرد: با توجه به لزوم سرعت بخشیدن به فرآیند واکسیناسیون کووید ـ ۱۹ و تکریم شهروندان به همت اعضای کادر اجرایی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد شهرقدس و کادر درمان، مهر ۱۴۰۰ تعداد افراد واکسینه شده گاهی ۴ هزار نفر در روز گزارش شد و ماه‌های آبان و آذر این آمار متغیر بود.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس یادآور شد: آذر ۱۴۰۰ شاهد کاهش آمار مبتلایان ویروس کرونا از طریق منابع خبری رسمی کشور بودیم که این امر می‌تواند نویدبخش واکسینه شدن تعداد زیادی از شهروندان باشد.

خلج تشریح کرد: در سالن ورزشی امام علی(ع) دانشگاه آزاد واحد شهرقدس به منظور تکریم شهروندان و تسهیل واکسیناسیون، اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان پذیرش اختصاصی را برای افراد با شرایط خاص ویژه معلولان، بانوان باردار و افراد مسن در نظر گرفتند که این موضوع سبب بهبود شرایط برای تزریق واکسن شده و این قشر از آسیب‌های احتمالی در شرایط کرونا در امان ماندند.

وی خاطرنشان کرد: در دو ماه مهر و آبان، باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس شاهد جلوه بسیار زیبایی از این فعالیت برای بخشیدن حیات دوباره به مردم بود.

دانشجویان شرکت‌کننده در طرح واکسیناسیون از مزایا برخوردار می‌شوند

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس با امیدواری به نابودی هرچه سریع‌تر بیماری کرونا افزود: این عمل خداپسندانه که در راستای نجات جان میلیون‌ها انسان صورت گرفت، فرصتی را برای پذیرش مسئولیت اجتماعی، اجرای تعهدات کامل کاری و استفاده از ظرفیت نیروی جوان مهیا کرد.

خلج افزود: با وجود اعلام همکاری دانشجویان به صورت داوطلبانه براساس رایزنی‌های صورت گرفته با شبکه بهداشت، مقرر شد دانشجویان شرکت‌کننده در این پروژه از طرح حمایتی و تشویقی مالی بهره‌مند شوند تا گامی در راستای اشتغالزایی جوانان و استفاده از ظرفیت صادقانه آنان برای شرکت در فعالیت‌های مهم اجتماعی باشد.

واحد شهرقدس چگونه برترین مرکز واکسیناسیون استان تهران لقب گرفت؟

وی تأکید کرد: سالن ورزشی امام علی(ع) دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس با همکاری اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد شهرقدس و مسئولان شبکه بهداشت شهرستان قدس در لیست برترین مراکز واکسیناسیون استان تهران به‌دلیل نظم و بهداشت قرار گرفت.

امیرحسین خان‌احمدی، سرپرست دانشجویی کادر اجرایی واکسیناسیون سالن ورزشی امام علی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس هم درباره داوطلبانه بودن فعالیت و تقویت روحیه جهادی اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در پروژه واکسیناسیون مردم به آنا گفت: اعضای کادر اجرایی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان به صورت داوطلبانه و خودجوش با شبکه بهداشت همکاری و به مثابه سربازان وطن که در خط مقدم جبهه به مبارزه پرداختند، با این بیماری منحوس مبارزه کردند و جان در طبق اخلاص نهاده و در صف اول برای نجات جان هموطنان قرار گرفتند.

اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس که به عنوان «ثبات»، «واکسیناتور» و «حراست» سالن در این مجموعه حضور داشتند، عبارتند از امیرحسین خان‌احمدی، زینب رضاپور، مهدی مغان، مریم جعفری، مریم معظمی، مهتاب ورزیده، فاطمه قاسمی، مهران نفر، داریوش سلمانی، فاطمه پارسا، عرشیا شیخ حسنی، فریبرز روحی، مائده هاشمی، الهه فروغی، مهلا چالاک، مینا علیمرادیان، یاسمن خرسند گهر، میلاد قلی‌زاده، وحید کریم‌زاده، فاطمه سپه‌وندی، کیانا محمدی، ساناز رمضانی، رویا محمدی‌نژاد، ملیکا قاسمی، سوگل ابراهیم‌پور، راحله سهیلی، شقایق قهرمانی، مهری بهروزی پارسا، محمدرضا پورنعمت و فائزه محمدی.

انتهای پیام/۴۰۷۸/۴۰۶۲/

این نوشته با عنوان “واحد شهرقدس چگونه برترین مرکز واکسیناسیون استان تهران لقب گرفت؟” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 8 =

دکمه بازگشت به بالا