سلامت

همه گیری، میلیونها نفر را در دنیا فقیر کرده است

همه گیری، میلیونها نفر را در دنیا فقیر کرده است” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع علمی و سلامت منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

نتایج یک بررسی جهانی نشان می دهد: همه گیری کووید-۱۹، ۵۰۰ میلیون انسان را دچار فقر شدید کرده است.

به گزارش تیتروز، گزارش سازمان جهانی بهداشت با همکاری بانک جهانی حاکی از آن است: هزینه های خدمات درمانی ناشی از همه گیری کروناویروس موجب شد که سال گذشته بیش از ۵۰۰ میلیون نفر در جهان دچار فقر شدید شوند.

طبق اعلام این دو سازمان جهانی همه گیری کووید-۱۹، نابرابری های جهانی را در روند دسترسی به مراقبت های بهداشتی تشدید کرده است. همچنین موجب بروز شدیدترین بحران اقتصادی از دهه ۱۹۳۰ شد و در نهایت، دستیابی به خدمات و مراقبت های بهداشتی را برای مردم سخت تر کرد.

“تدروس آدهانوم” دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: تمامی دولتها باید فورا تلاش‌ها برای اطمینان از دسترسی شهروندان به خدمات بهداشتی را از سر گرفته و این اقدامات را تسریع کنند.

وی افزود: این به معنای تقویت هزینه‌های عمومی در بخش حمایت‌های بهداشتی و اجتماعی و افزایش تمرکز بر سیستم‌های مراقبت بهداشتی اولیه است که بر اساس آن، مراقبت‌های ضروری در مراکز نزدیک به محل سکونت افراد ارائه داده می شود.

به گزارش تیتروز به نقل از آکسیوس، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد: باید نظام سلامت به میزانی تقویت شود که بتوان با همه گیری بعدی مقابله کرد و همچنین در مسیر پوشش همگانی سلامت قرار گیریم.

انتهای پیام

این مطلب با عنوان “همه گیری، میلیونها نفر را در دنیا فقیر کرده است” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 1 =

دکمه بازگشت به بالا