فرهنگ و هنر

انقلاب برای تبیین و عملیاتی‌کردن گام دوم به تحول نیاز دارد

انقلاب برای تبیین و عملیاتی‌کردن گام دوم به تحول نیاز دارد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فرهنگی و هنری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از شهرکرد، حجت‌الاسلام سعید صفی‌شلمزاری در نشست هم‌اندیشی مسئولان نهاد نمایندگی رهبری و معاونان و مدیران فرهنگی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: رهبر انقلاب اسلامی در مباحث اخیر، موضوع تحول در همه زمینه‌ها در مجموعه‌های دانشگاهی و دولتمردان را مطرح کردند و خواستار یک حرکت جهشی و جهادی در بخش‌های حکمرانی، اداری و سبک زندگی عمومی شدند.(بیشتر بخوانید)

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان چهارمحال و بختیاری مسئله تحول را جزء مسلمات انقلاب دانست و با بیان اینکه انقلاب برای گام دوم و تبیین و عملیاتی‌کردن آن به تحول نیاز دارد، وجود مشکلات مزمن در کشور، جوابگونبودن حرکت‌های عادی برای حل مشکلات، معطل‌ماندن ظرفیت‌های فراوان و غفلت‌هایی از گذشته را که در این بین دشمن هم ساکت ننشسته و دنبال ضربه‌زدن است از دلایل تحول عنوان کرد.

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری هم با تبریک هفته بسیج بیان کرد: تبادل نظر در موضوع نشر معارف قرآن و اهل بیت و مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه مسائل فرهنگی موجب پیشرفت فرهنگی در دانشگاه‌ها شده است.

حجت‌الاسلام رضا قاسمی‌نژاد یادآور شد: در حوزه فرهنگی متولی اصلی و نظارت بر اجرای رسالت بزرگ فرهنگی دانشگاه‌ها، برعهده دفاتر نهاد نمایندگی رهبری و معاونان فرهنگی دانشگاه است.

انقلاب برای تبیین و عملیاتی‌کردن گام دوم به تحول نیاز دارد

موقعیت فردی، اجتماعی و هویت هر ملت با فرهنگ آن تعریف می‌شود

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد شهرکرد هم درباره هم‌اندیشی در بستر فرهنگی استان چهارمحال و بختیاری متذکر شد: یکی از رسالت‌های مهم دانشگاه فرهنگ‌سازی و فرهنگ‌پذیری است که باید در تولید و ترویج آن نقش‌آفرینی کند.

محمد قاسمی ادامه داد: موقعیت فردی، اجتماعی و هویت هر ملت با فرهنگ آن تعریف می‌شود. هرجا سطح فرهنگ بالاتر باشد، موجب پیشرفت و توسعه می‌شود.

وی اضافه کرد: مأموریت معاونت فرهنگی، توسعه و گسترش فرهنگ و ارزش‌های اسلامی و انقلابی و پرورش انسان‌های ارزشی، متعهد و متخلق به اخلاق، حفظ هویت معنوی و اسلامی در محیط دانشگاه و تقویت و افزایش کارکردهای فرهنگی با رویکرد اسلامی ایرانی است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد شهرکرد گفت: مبانی نظری حوزه فرهنگی در برنامه‌ریزی، آموزه‌های قرآن کریم و سنت رسول اکرم گرامی اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع)، اندیشه‌های روشنگر و مبین اسلام ناب محمدی(ص)، حضرت امام خمینی(ره) و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است.

در پایان این هم‌اندیشی، مسئولان نهاد رهبری و مدیران و معاونان فرهنگی دانشگاه‌های استان چهارمحال و بختیاری درباره اجرای برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها، دیدگاه‌های خود را مطرح کردند.

به گزارش آنا، نشست هم‌اندیشی مسئولان نهاد نمایندگی رهبری و معاونان و مدیران فرهنگی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان چهارمحال و بختیاری به میزبانی واحد شهرکرد برگزار شد.

انتهای پیام/۴۱۰۳/۴۰۶۲/

این محتوا با عنوان “انقلاب برای تبیین و عملیاتی‌کردن گام دوم به تحول نیاز دارد” در وب سایت www.ana.press منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + پنج =

دکمه بازگشت به بالا