حوادث

واکسیناسیون ۱۲۵ هزار مهاجر افغان در ایران با همکاری صلیب سرخ

واکسیناسیون ۱۲۵ هزار مهاجر افغان در ایران با همکاری صلیب سرخ” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع حوادث منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

معاون امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر گفت: با ۱۲۵هزار از اتباع افغانستانی و جامعه میزبان آن‌ها در ۴ استان شرقی کشور، هر دو دز واکسن کرونا را دریافت خواهد کرد.

به گزارش تیتروز، منصوره باقری معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر گفت: در اقدامی مشترک بین هلال احمر و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ایران، واکسیناسیون ۱۲۵ هزار نفر از مهاجران افغانستانی و ساکنان جوامع میزبان آن‌ها در چهار استان شرقی خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان انجام خواهد

باقری افزود: این واکسن‌ها با هماهنگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تهران از محل کمک‌های مالی بین‌المللی تهیه شده است.

همچنین یوهانس بروئر، رئیس نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران گفت: دسترسی منصفانه به واکسن برای پایان دادن به همه گیری کووید-۱۹ ضروری است. مشارکت جمعیت هلال احمر در این فرایند به طور ویژه‌ایی حائز اهمیت است چون پویش موفق واکسیناسیون نیازمند دسترسی همه آحاد جامعه به واکسن و بسیج اجتماعی برای اطمینان از پذیرش واکسن در تمام سطوح جامعه است. مسئولین جمعیت هلال احمر ایران تلاش عظیمی برای برنامه ملی واکسیناسیون انجام می دهند و ما خوشحال هستیم که می توانیم از این تلاشها پشتیبانی کنیم.

انتهای پیام

این مقاله با عنوان “واکسیناسیون ۱۲۵ هزار مهاجر افغان در ایران با همکاری صلیب سرخ” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 12 =

دکمه بازگشت به بالا