استان ها

آبگیری مرحله دوم سد مخزنی نهب آغاز شد

آبگیری مرحله دوم سد مخزنی نهب آغاز شد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علیرضا قاسمی، معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای قزوین، شروع آبگیری مرحله دوم سد مخزنی نهب پس از اتمام عملیات اجرایی تهیه و نصب شیرآلات در ماه اخیر را از جمله اقدامات مهم دیگر در راستای بهره برداری کامل از سد نهب دانست و گفت: بدین ترتیب اقدامات فنی لازم جهت ذخیره کامل آورد رودخانه خررود انجام و مطابق برنامه، اقدامات بعدی در زمینه آبگیری مرحله‌ای انجام خواهد شد.

وی همچنین اتمام عملیات اجرایی بخش انتهایی بدنه سد، تکمیل باقیمانده سازه سرریز، نصب بخشی از تجهیزات الکتریکال و هیدرومکانیکال و تملک باقیمانده اراضی واقع در مخزن سد را از اهم کارهای باقیمانده برشمرد که با وجود محدودیت منابع مالی مطابق برنامه ریزی صورت گرفته در دست اجرا است.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای قزوین ابراز امیدواری کرد با تامین حداقل اعتبار مورد نیاز و تلاش کلیه عوامل اجرایی و حمایت های مسئولین و مقامات استان، بهره برداری کامل از سد نهب که نقش بسیار مهمی در توسعه پایدار استان دارد در سال آینده محقق شود.

سد مخزنی نهب با حجم ۱۲۰ میلیون مترمکعب در ۳۵ کیلومتری شهرستان تاکستان در دست احداث می باشد و آبگیری محدود آن در اسفند ماه سال ۹۹ انجام شده است.

۴۸

این مقاله با عنوان “آبگیری مرحله دوم سد مخزنی نهب آغاز شد” در وب سایت www.khabaronline.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + ده =

دکمه بازگشت به بالا