استان ها

هنرمندی که ندیده ایران را نقاشی می‌کند!+عکس

هنرمندی که ندیده ایران را نقاشی می‌کند!+عکس” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش برنا؛ جان ماتسوبارا، هنرمند برجسته ژاپنی با اثر «مسجد امام اصفهان» و با موضوع ایران در «نمایشگاه تبادلات فرهنگی ایران و ژاپن» که از سوی رایزن فرهنگی ایران در ژاپن بر پا شده بود، در گفتگوی با رایزن فرهنگی اظهار داشت: با ۶۲ سال سن، حدود ۴۴ سال در زمینه نقاشی فعالیت هنری دارم و تاکنون به ایران سفر نداشته‌ام، البته اطلاعات بسیار محدودی در مورد امام خمینی و انقلاب اسلامی ایران شنیده بودم و این که مردم ایران بسیار مهربان و صمیمی هستند و بسیار علاقه‌مندم از نزدیک با ایران آشنا شوم.

این هنرمند برجسته ژاپنی افزود: رایزن فرهنگی ایران و برپایی این نمایشگاه باعث شد تا نگاه جدیدی را نسبت به ایران تجربه کنم و خلق این اثر با توجه به این که تاکنون به این کشور سفر نکرده‌ام، نیازمند بررسی‌های جدی بود و در مطالعاتی که انجام دادم بسیار به کاشی‌کاری، معماری و ساختمان‌های تاریخی ایرانی اسلامی علاقه‌مند شدم که مانند مینیاتور هستند.

وی به ساختمان و معماری مسجد اصفهان هم که نقاشی خود را با الهام از آن خلق کرد، اشاره کرد و افزود: این ساختمان تفاوت‌ها و اختلافات بسیار زیادی با ساختمان‌های ژاپنی دارد و امیدوارم بتوانم در این زمینه آثار دیگری را هم از ایران نقاشی کنم.

«جان ماتسوبارا» ضمن تشکر از اقدام رایزنی فرهنگی در برگزاری این نمایشگاه که نقش مهمی در تبادلات فرهنگی ایران و ژاپن دارد، افزود: امیدوارم که این تبادلات بین دو کشور بزرگ ایران و ژاپن روز به روز توسعه یابد و شاهد برگزاری نمایشگاه‌های متعدد و مشترک هنرمندان ایرانی و ژاپنی در دو کشور باشیم که از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

او که امیدوار است ارتباطات بیشتری با ایران و به ویژه هنرمندان ایرانی برایش پس از برگزاری این نمایشگاه ایجاد شود.

نمایشگاه نقاشی «تبادلات فرهنگی ایران و ژاپن» برای اولین بار با حضور و نمایش بیش از ۳۶ اثر هنری از ۸ شخصیت هنرمند و برجسته ژاپنی، علاقه‌مند به ایران و نمایش آثار آنان و از جمله خلق آثاری ویژه با موضوع جاذبه‌های گردشگری و فرهنگی با عنوان «ایران»، چندی قبل از سوی رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن برگزار شد.

در این رویداد فرهنگی ـ هنری، نقاشانی از انجمن های نقاشی گوئنن و استقلال ژاپن که جزء مهمترین تشکل‌های هنری این کشور محسوب می‌شوند، به دعوت و پیشنهاد رایزنی فرهنگی علاوه بر این که ۸ تابلو و اثر زیبا در خصوص ایران را در طول چند ماه نقاشی و خلق کردند، تعدادی از آثار خود را هم که در رویدادها و نمایشگاه های مطرح ژاپن از جمله موزه ملی، گالری هنر و … به نمایش درآمده بود، به نمایش گذاشتند که با استقبال علاقه‌مندان ژاپنی مواجه شد.

هنرمندان و آثار شرکت کننده در این نمایشگاه شامل جان ماتسوبارا (مسجد امام اصفهان)، شیگه‌ نوبو موری‌ یاما (کوزه و ظرف مسی)، هیده‌کو موراتا(روز تقدیر)، سه‌ جیما تاکومی (تخت جمشید)، کیدائی تاگوچی (سفر)، سؤو تسوکاموتو (فراتر از خاطره)، شیوئیچیرو تسوکودا (تهران) و کازونوری یامائوچی(تصویر ذهنی پارس با گلدان و گل لاله) بودند.

هنرمندی که ندیده ایران را نقاشی می‌کند! (+ عکس)

 

 

این مقاله با عنوان “هنرمندی که ندیده ایران را نقاشی می‌کند!+عکس” در وب سایت www.borna.news منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.borna.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

دکمه بازگشت به بالا