فناوری

آغاز به کار نهمین نمایشگاه ایران‌ساخت از فردا

آغاز به کار نهمین نمایشگاه ایران‌ساخت از فردا” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نمایشگاهی برای عرضه محصولات و خدمات فناورانه ایران‌ساخت. این رویداد به کاهش وابستگی آزمایشگاه‌های داخلی به تجهیزات و مواد وارداتی و همچنین استفاده از توانمندی‌های داخلی و حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان درزمینه ساخت تجهیزات و تولید مواد آزمایشگاهی منجر می شود.

نشست خبری مشترک این دو نمایشگاه با حضور محمدحسین بهشتی سرپرست معاونت نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و رئیس نهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت و پیمان صالحی معاون پژوهش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

عرضه بیش از ۹ هزار محصول فناورانه

سرپرست معاونت نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این نشست خبری با اشاره به ارائه ۱۵ محصول تولید بار اول در این نمایشگاه، گفت: روز افتتاحیه، از محصولات جدید رونمایی خواهد شد.

وی افزود: در نهمین دوره این نمایشگاه، ۳۷۰ شرکت با بیش از ۹ هزار محصول حضور دارند و محصولات آنها پس از پایان حضوری نمایشگاه، به شکلی مجازی تا برگزاری دوره بعدی فرصت عرضه و فروش دارند.

به گفته بهشتی، طی ۸ سال برگزاری نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، بیش از یک ۱ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان فروش قطعی برای شرکت‌ها ثبت شد که این فروش با حمایت ۳۵ درصدی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اتفاق افتاد. همچنین برگزاری این رویداد در این سال ها منجر به ایجاد اشتغالی پایدار برای ۷ هزار نفر شده است.

رئیس نهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت همچنین بیان کرد: هر سال میزان فروش شرکت ها سیری صعودی داشته است. در دوره ششم این رویداد ۱۱۵ میلیارد تومان، دوره هفتم ۲۹۵ میلیارد تومان و دوره هشتم ۳۲۵ میلیارد تومان فروش قطعی ثبت شده است.

به گفته بهشتی، نمایشگاه امسال میزبان رویدادی جدید است. این کار با همکاری مرکز طراحی ایران برای ارتقای سطح طراحی و کیفیت بسته بندی محصولات و نوع ارائه خدمات انجام می شود. قرار است در نهمین دوره این نمایشگاه برترین طراحی در زمینه ارائه تجهیزات، طراحی خدمات و طراحی بسته بندی انتخاب و معرفی شوند. همه شرکت هایی که در این نمایشگاه حصور دارند می توانند در این رویداد شرکت کنند. تاکنون ۸۰ مجموعه ثبت نام کرده اند.

وی افزود: محصولات دارای فناوری پیچیده از ۴۰ درصد، محصولات با فناوری پیچیده تولید بار اول از ۵۰ درصد، محصولات سطح ۲ فناوری از ۲۵درصد و سطح ۳ فناوری از ۱۰ تخفیف برخوردار می شوند. مدارس با ۴۰درصد و همچنین پژوهش سراهای دانش‌آموزی نیز می توانند نیازهای خود را با ۷۰ درصد تخفیف با تایید ستادهای توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از این نمایشگاه تامین کنند.

توسعه علوم انسانی و اجتماعی در اولویت کاری وزارت علوم

پیمان صالحی معاون پژوهش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این مراسم، گفت: بیست و دومین دوره نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار وزارت علوم به صورت مشترک با نهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت کار خود را در بخش هایی چون نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار( عرضه)، نمایشگاه تقاضا(تستا) و نمایشگاه فناوری های نوپدید و آینده نگر آغاز می کند.

وی افزود: ۱۹ دانشگاه، ۱۷ پژوهشگاه، ۲ پارک علم و فناوری و مراکز رشد شرکت ها و ۱۴ شرکت و سازمان در نمایشگاه امسال حضور دارند و ۳ هزار و ۱۳۲ فناوری ارائه خواهد شد. همچنین ۴۱ فناوری نیز رونمایی خواهد شد.

صالحی با اشاره به عزم جدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ریاست جمهوری برای ارتقای همکاری ها با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بیان کرد: یکی از نمادهای مهم این همکاری ها برگزاری همزمان و مشترک این دو نمایشگاه با هم است تا زمینه همکاری های فناورانه میان دو نهاد بیشتر شود.

به گفته رئیس بیست و دومین دوره نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار، در تلاشیم تا در کنار حفظ اقتدار ایران در زمینه تولید علم و فناوری در دنیا، سهم و اثربخشی علوم انسانی و اجتماعی را بیشتر کنیم.

وی در ادامه گفت: از دیگر اقدامات ما کاربردی کردن پژوهش های دانشگاهی و تحقیقات علمی و انطباق آنها با نیازهای کشور است که این کار را نیز با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شتاب خواهیم داد. همچنین دیپلماسی فناوری با دیگر کشورها را نیز در اولویت داریم تا ارتباط میان دانشمندان ایرانی با جهان قطع نشود و ارتقا یابد.

معاون پژوهش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: دانشمندان سفیران پرقدرت ایران در دنیا هستند که می توانند حضور کشورمان در بازارهای جهانی را تثبیت و توانمندی علمی ایران در بازار جهانی را نیز عرضه کنند.

انتهای پیام/۴۱۲۷

این محتوا با عنوان “آغاز به کار نهمین نمایشگاه ایران‌ساخت از فردا” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا