اقتصادی

مخالفت آلمان‌ با نورداستریم قیمت گاز در اروپا را بالا برد

مخالفت آلمان‌ با نورداستریم قیمت گاز در اروپا را بالا برد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اقتصادی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار حوزه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از تلگراف، آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه آلمان، اخیراً طی مصاحبه‌ای با شبکه خبری ZDF آلمان گفت است که بهره‌برداری از خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا موسوم به نورداستریم ۲ با قوانین اتحادیه اروپا در تناقض است و امکان صدور مجوز برای آن وجود ندارد.  همین اظهارات باعث شد تا قیمت گاز در اروپا رشد کند.

از سوی دیگر آلمان و آمریکا گفته‌اند اگر روسیه به اوکراین حمله کند دیگر گاز در این خط لوله جریان پیدا نخواهد کرد. در حالی آلمان برای صدور مجوز بازی درآورده که این خط لوله ۱۲۰۰ کیلومتری از ماه سپتامبر تکمیل شده و آماده بهره‌برداری است.

افزایش قیمت گاز در اروپا نشان می‌دهد که بازار گاز نگران بالا گرفتن تنش‌های دیپلماتیک و تبعات آن در تأمین گاز اروپا است.

در حال حاضر آلمان برای کنار گذاشتن صدور مجوز خط لوله نورداستریم ۲ تحت فشار است و جوبایدن روسیه را تهدیده کرده در صورت حمله به اکراین این کشور را تحریم می‌کند. 

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، مدت‌ها است تلاش می‌کند تا صدور گاز از طریق خط نورداستریم ۲ را نهایی کند.اما به نظر می‌رسد وزیر خارجه آلمان آب پاکی را  روی دست روسها نشان داده و اظهاراتش نشان می‌دهد حداقل فعلاً آلمانی‌ها قصد روی خوش نشان دادن به کرمیلین را ندارند.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب با عنوان “مخالفت آلمان‌ با نورداستریم قیمت گاز در اروپا را بالا برد” در وب سایت farsnews.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: farsnews.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا