اجتماعی

ارائه دروس “بهداشت روان” در مدارس سنگاپور

ارائه دروس “بهداشت روان” در مدارس سنگاپور” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اجتماعی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

دروس بهداشت روان در مقاطع ابتدایی و راهنمایی و پیش دانشگاهی سنگاپور ارائه می شود.

به گزارش تیتروز، وزیر آموزش سنگاپور گفت: دروس آموزش بهداشت روان طی دو سال آینده به تدریج در تمامی مقاطع ابتدایی، راهنمایی و پیش دانشگاهی ارائه خواهند شد.

وزیر آموزش سنگاپور با تاکید بر اینکه سلامت روان دانش آموزان همیشه در اولویت این وزارتخانه خواهد بود، اظهار داشت: این دروس‌، دانش‌آموزان را تشویق می‌کند در صورت نیاز از متخصص کمک بگیرند و در شرایط مختلف انعطاف‌پذیر باشند.

ضرورت ارائه دروس بهداشت روان در مدارس سنگاپور پس از مرگ یک دانش آموز مقطع دبیرستان در سرویس بهداشتی مدرسه، بیشتر مورد توجه قرار گرفت. پلیس جسد یک نوجوان ۱۳ ساله را در حالی پیدا کرد که چندین جراحت روی بدن او وجود داشت. همچنین در ارتباط با مرگ این دانش آموز یک نوجوان ۱۶ ساله به اتهام قتل دستگیر شد.

به گزارش تیتروز به نقل از نشریه استریت تایمز، وزیر آموزش سنگاپور گفت: از ماه سپتامبر، همه مدارس در شروع هر ترم زمانی را برای مربیان و معلمان در نظر گرفته اند تا وضعیت سلامت (جسم و روان) دانش آموزان خود را بررسی کنند.

همچنین مجموعه ای از فعالیت‌های درسی برای کمک به معلمان طراحی شده تا گََپ و گفت هایی را با دانش‌آموزان آغاز و در مورد مسائل رفاهی و سلامتی آنها صحبت کنند و کودکان و نوجوانان بتوانند موضوعات مهم را با معلمان خود به اشتراک بگذارند.

انتهای پیام

این محتوا با عنوان “ارائه دروس “بهداشت روان” در مدارس سنگاپور” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − چهارده =

دکمه بازگشت به بالا