فرهنگ و هنر

صعود کوهنوردان دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد به قله «برف‌انبار»

صعود کوهنوردان دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد به قله «برف‌انبار»” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فرهنگی و هنری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

علی همتیان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در شهرکرد از صعود کوهنوردان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد به قله برف‌انبار بام استان قم به ارتفاع ۳ هزار و ۲۲۰ متر خبر داد و اظهار کرد: قله برف‌انبار در ۶۰ کیلومتری جنوب شهر قم و در باغ‌های جنوبی روستای فردو از توابع بخش کهک واقع شده است.(بیشتر بخوانید)

مدیر تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد شهرکرد توضیح داد: این رشته‌کوه از شمال به محدوده روستای فردو، از شرق به محدوده وسف (دهکده محققین) از غرب به محدوده رشته‌کوه پلنگ آبی و از جنوب به محدوده شهرستان دلیجان استان مرکزی منتهی می‌شود.

همتیان بیان کرد: این قله با ارتفاع ۳ هزار و ۲۲۰ متر بلندترین نقطه طبیعی در سراسر استان قم محسوب می‌شود و همین ویژگی سبب شده که این منطقه هر هفته شاهد حضور کوهنوردان استان و کشور به‌ویژه در سال‌های اخیر باشد. وجود دره‌ای به عمق ۶۰۰ متر در کنار قله برف‌انبار نیز موجب شده‌ است که برف در فصل زمستان به میزان زیادی در آن انباشته شود، به‌طوری‌که بعضاً تا فصل تابستان نیز این دره مملو از برف‌های یخ زده است، نام «برف‌انبار» نیز از این ویژگی ناشی شده است.

انتهای پیام/۴۱۰۳/۴۰۶۲/

این مطلب با عنوان “صعود کوهنوردان دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد به قله «برف‌انبار»” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 10 =

دکمه بازگشت به بالا