بین المللی

اعتراضات گسترده کرونایی در آلمان و لتونی به خشونت کشیده شد- اخبار اروپا – اخبار بین الملل تیتروز

اعتراضات گسترده کرونایی در آلمان و لتونی به خشونت کشیده شد- اخبار اروپا – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تیتروز به نقل از روزنامه “تاگس اشپیگل”، شب گذشته در برخی شهرهای آلمان مجددا مخالفان اقدامات و محدودیت های کرونایی به خیابان ها آمدند.

تنها در ایالت مکلنبورگ- فورپومرن حدود ۷ هزار نفر در اعتراض به اقدامات کرونایی به خیابان ها آمدند. این اعتراضات در ۱۲ شهر این ایالت برگزار شد که برخی از آن ها از قبل اعلام نشده بود. این اعتراضات بخصوص علیه طرح مد نظر دولت برای اجباری کردن واکسیناسیون در این کشور برگزار شد.

بر اساس اطلاعات پلیس در تورینگن هم حدود ۶ هزار نفر در حدود ۲۶ تجمع اعتراضی در شهرهای مختلف این ایالت به خیابان ها آمدند. به گفته سخنگوی پلیس بیشتر این تجمعات غیر قانونی بود و در جریان این اعتراضات درگیری هایی رخ داد که در اثر آن هفت نیروی پلیس مجروح شدند.

بر اساس اطلاعات پلیس در مانهایم آلمان هم حدود ۲ هزار نفر در اعتراض به اقدامات کرونایی و با وجود ممنوعیت برگزاری تجمعات بدون ماسک و رعایت کردن فاصله های اجتماعی به خیابان ها آمدند. ۶ نیروی پلیس هم در جریان خشونت ها و درگیری ها در این اعتراضات مجروح شدند.

در ماگدبورگ هم حدود ۳۵۰۰۰ نفر به خیابان ها آمدند و این اعتراضات در بسیاری از شهرهای دیگر آلمان هم برگزار شد.

سیاستمداران، پلیس و مقامات امنیتی در آلمان اخیرا درباره افراطی شدن این اعتراضات ابراز نگرانی کرده اند.

روز یکشنبه هم برخی شهر آلمان صحنه حرکت‌های اعتراضی علیه مقررات کرونایی بود. به گفته پلیس تظاهرات در چند شهر آلمان عمدتا مسالمت آمیز برگزار شد. اما در برخی شهرها نیز از حملات خشونت آمیز تظاهرکنندگان به ماموران پلیس یا کارکنان رسانه گزارش شده است.

بر اثر درگیری در شهرهای گوتا و گرایتس در ایالت تورینگن، یکی از ایالت‌های شرق آلمان ۱۴ پلیس زخمی شدند. در شهرک بنویتس در نزدیکی لایپزیگ هم خبرنگاران و ماموران پلیس مورد حمله قرار گرفتند.

گزارش‌ها حاکی از درگیری‌های شدیدی بین معترضان و نیروهای پلیس در رویتلینگن، شهری در ایالت بادن-وورتمبرگ و شواینفورت در ایالت بایرن است. تظاهرکنندگان در شواینفورت تلاش کردند خودروی پلیس را به آتش بکشند. ۱۰ نفر از معترضین بازداشت شدند.

این حوادث خشونت‌آمیز که بار اول هم نیست در آلمان رخ می‌دهند، باعث نگرانی شدید سیاستمداران شده اند. بربل باس، رئیس پارلمان آلمان با اشاره به افراطی شدن “محسوس” اعتراضات، به کانال دو تلویزیون آلمان (ZDF) گفت: «این قطعاً تهدیدی برای دموکراسی ما است».

هربرت رویل، وزیر داخله ایالت نوردراین-وستفالن درباره معترضان افراطی گفت: «آنها بسیار خطرناک هستند زیرا اکنون نه فقط شایعه‌پراکنی و تحریک می‌کنند، بلکه دست به حمله هم می‌زنند.»

گئورگ مایر، وزیر داخله ایالت تورینگن، هشدار داد: صدای یک اقلیت کوچک در حال بلندتر و رادیکال تر شدن است. او گفت که گروه‌های راست‌ افراطی از این وضع سوء استفاده می‌کنند.

مانوئلا شوسیگ، وزیر داخله ایالت مکلنبورگ-فورپومرن به روزنامه “بیلد” از تلاش‌ برخی گروه‌های افراطی برای ایجاد تفرقه با بهانه قرار دادن “واکسیناسیون اجباری” گفت.

نانسی فایزر، وزیر کشور آلمان هم از اقدامات شدیدتر علیه کانال خبررسانی تلگرام خبر داد که بسیاری از گروه‌های افراطی از آن برای تبلیغات خود استفاده می‌کنند.

۴۷۳ مرگ کرونایی روزانه در آلمان

موارد مرگ های ناشی از کرونا در آلمان هم رقم های بالایی را نشان می دهد. انستیتو رابرت کخ آلمان در عرض ۲۴ ساعت گذشته از ۴۷۳ مرگ کرونایی جدید و ۳۰۸۲۳ مورد جدید ابتلا به کرونا در این مدت خبر داد.

شاخص ابتلای هفتگی به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در آلمان هم به ۳۷۵ رسیده است.

شیوع گسترده اومیکرون در ایرلند

ایرلند هم از افزایش موارد آلودگی به سویه جدید اومیکرون خبر داده است. نهادهای بهداشتی در این کشور این سویه جدید را عامل ابتلای۱۱ درصد بیماران به کووید ۱۹ دانسته اند. آن ها افزایش چشمگیر موارد آلودگی به این سویه جدید در روزهای آینده را پیش بینی کرده‌اند.

هشدار درباره افزایش چشمگیر آلودگی به اومیکرون در نروژ

مقام های بهداشتی در کشور نروژ هم درباره افزایش موارد آلودگی به سویه اومیکرون در این کشور هشدار داده اند. موسسه ملی بهداشت در این کشور در ارزیابی شرایط خطر که روز دوشنبه منتشر شده اعلام کرده که سویه ویروس جهش یافته اومیکرون به زودی به نوع غالب در این کشور تبدیل خواهد شد.

موارد جدید ابتلا به کرونا در نروژ در هفته های اخیر به بالاترین حد خود رسیده است. در نروژ تا به حال حدود ۹۵۸ مورد آلودگی به سویه جدید اومیکرون شناسایی شده که تقریبا نیمی از این موارد در اسلو، پایتخت این کشور بوده است.

این کشور به دلیل شیوع گسترده اومیکرون تقویت محدودیت های کرونایی را در دستور کار قرار داده است.

اعتراضات ضد کرونایی در لتونی برگزار شد

هزاران نفر هم در اعتراض به اقدامات ضد کرونایی دولت لتونی به خیابان ها آمدند و اعتراض کردند. براساس اطلاعات پلیس ۴ معترض در جریان این اعتراضات دستگیر شدند.

انتهای پیام/

این محتوا با عنوان “اعتراضات گسترده کرونایی در آلمان و لتونی به خشونت کشیده شد- اخبار اروپا – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا