بین المللی

اهالی جولان: جولان از ازل سوری بوده و تا ابد سوری باقی خواهد ماند

اهالی جولان: جولان از ازل سوری بوده و تا ابد سوری باقی خواهد ماند” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منطقه جولان اشغالی، بخشی از استان «القنیطره» سوریه است. رژیم صهیونیستی در جنگ شش روزه سال ۱۹۶۷ بخش بزرگی از این منطقه را اشغال و در ۱۴ دسامبر ۱۹۸۱ بخش عظیمی از آن را ضمیمه خود کرد؛ جامعه بین‌الملل هرگز این اقدام را به‌رسمیت نشناخته است.

بر اساس گزارش شبکه «المیادین»، اهالی جولان امروز (سه شنبه) در چهلمین سالروز این اقدام رژیم صهیونیستی بیانیه‌ای صادر و اعلام کردند، جولان از ازل عربی و سوری بوده و تا ابد نیز همینگونه باقی خواهد ماند.

در این بیانیه آمده: ما در جولان عربی-سوری اشغال شده و در چهلمین سالگرد الحاق شوم، بر رد قاطع این تصمیم و تمام قوانین رژیم اشغالگر که از این تصمیم نشأت گرفته، تاکید می‌کنیم.

آنها افزودند: تاکید می‌کنیم که جولان با تمام زمین، ساکنان، آب، خاک و آسمانش از ابتدا سوری و عربی بوده و تا ابد نیز سوری و عربی باقی خواند ماند و اشغالگری اسرائیل در جولان رو به زوال است.

اهالی جولان تأکیدکردند، بر هویت ملی خود در وطن مادری یعنی سوریه و تابعیت سوری افتخار می‌کند و تابعیت اسرائیلی را مردود می‌دانند.

آنها ضمن درود فرستادن به «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه و مردم و ارتش این کشور اعلام کردند، مشتاقان منتظر لحظه‌ای هستند که جولان آزاد شده و به آغوش سوریه بازگشته است.

سازمان ملل تا کنون چندین قطعنامه در محکومیت اشغال جولان به دست رژیم صهیونیستی صادر کرده است (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/ص
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این نوشته با عنوان “اهالی جولان: جولان از ازل سوری بوده و تا ابد سوری باقی خواهد ماند” در وب سایت farsnews.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: farsnews.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

دکمه بازگشت به بالا