استان ها

نسل جوان باید مطالبه‌گر باشد

نسل جوان باید مطالبه‌گر باشد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، مجید طهوریان‌عسکری در اولین مجمع عمومی انجمن «جوان‌شهر رضوی» با بیان اینکه تلاش و مجاهدت جوانان برای ساخت آینده شهر و کشورشان، بی‌شک مفید است و دستاوردهای بسیاری به همراه خواهد داشت، اظهارکرد: تشکل‌ها و انجمن‌هایی که به همت جوانان و نوجوانان تشکیل شده برکات بسیاری برای این مرز و بوم دارد

طهوریان عسکری گفت: نوجوانان و جوانان باید یقین بدانند که در آینده این سرزمین دخیل و شکل دهنده آن هستند؛ حال می‌توان این آینده را به زیباترین شکل رقم زد و یا به نحوی که معنا و مفهومی برای تمدن‌سازی نداشته باشد.

وی افزود: ما باز هم می‌توانیم چهره‌های برجسته و فرهیختگانی چون خواجه‌نصیر‌الدین، استاد شهریار و قاسم سلیمانی و … داشته باشیم؛ فقط کافیست که جوانان ما اراده کنند و نگاه عمیق و بلندی داشته باشند.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس ادامه‌داد: اگر قرار است که این سرزمین کهن به دست نسل‌های آینده برسد، قطعا واسپاری این روزها برای آیندگان، توسط جوانان رقم می‌خورد؛ امروز جوانان در جایگاه‌های مختلفی صاحب مسئولیت هستند که این امر بسیار امیدبخش است.

طهوریان عسکری با تاکید بر لزوم بهره‌برداری حداکثر از زمان و عمر خود، تصریح کرد: در چشم برهم زدنی، وارد دوره جوانی شده‌ایم و این دوره نیز می‌گذرد ولی چقدر توانسته‌ایم که از فرصت جوانی استفاده کنیم؟ امروز جوانان بسیاری در کشورهای مختلف از روسیه تا عراق و سوریه و … تشنه دوستی با جوان ایرانی و منتظر اثرگذاری او هستند.

وی با بیان اینکه تشکل‌های برخاسته از جوانان باید در تمام محلات شهر شکل گیرد، گفت: این تشکل‌ها باید آبادانی و توسعه محلات را دنبال کنند، ناظر بر رفع مسائل و مشکلات باشند و ظرفیت‌ها را به اشتراک بگذارند.

طهوریان عسکری، گسترش و تقویت رشد اجتماعی، علمی و فرهنگی در بین جوانان و نوجوانان را موضوع ضروری دانست و افزود: جوانان باید مطالبه‌گر باشند تا مسائل شهر به دست آنها حل شود؛ البته در این مسیر، اخلاق، معنویت و عقلانیت را همیشه باید مدنظر داشته باشند.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس تصریح کرد: جوانان ما نباید صرفا مطالبه‌گری کنند بلکه باید خود آنها نیز قدم در عرصه بگذارند تا در کنار یکدیگر به حل مسائل بپردازیم.

طهوریان عسکری با بیان اینکه کشور در جنگ اقتصادی است و در این جنگ باید موثر باشیم و صاحب نقش، گفت: جوانان اگر اراده را پشت تفکرات خود بگذارند، می‌توانند عالم را دگرگون کنند؛ اگر بخواهند. انتهای پیام

 

این مقاله با عنوان “نسل جوان باید مطالبه‌گر باشد” در وب سایت www.borna.news منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.borna.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − سه =

دکمه بازگشت به بالا