عمومی

لیگ خواب آور فوتبال ایران

لیگ خواب آور فوتبال ایران” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع عمومی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

بهتر است دلیل این گلایه ها را در لابلای اعداد و ارقام پیدا کنیم. نگاهی به آمار و ارقام نشان می دهد چرا این لیگ حتی نسبت به لیگ های قبلی هم ضعیف تر و بی کیفیت تر شده است.

پیش از اینکه لیگ برتر فوتبال ایران را با گذشته خودش مقایسه کنیم، ابتدا یک مقایسه با لیگ برتر انگلیس داشته باشیم. گرچه فوتبال ایران از هیچ جهت قابل قیاس با فوتبال انگلیس که یکی از بهترین لیگ ها را دارد نیست، اما ابتدا مقایسه ای داشته باشیم بین لیگ ایران و انگلیس که نشان می دهد لیگ ما چقدر با فوتبال روز دنیا فاصله دارد.

 یکی از مهم ترین نکات در جذاب شدن یک مسابقه، تعداد گل هایی است که زده می شود. در لیگ برتر انگلیس، لیورپول به ازای هر مسابقه ای که برگزار کرده، تقریبا ۳ گل زده. دو تیم چلسی و منچسترسیتی هم به ازای هر مسابقه، بیش از دو گل زده اند. اما در لیگ برتر ایران هیچ تیمی نتوانسته به رکورد میانگین دو گل به ازای هر مسابقه برسد. تا این لحظه هم که ۱۵۸ بازی در لیگ برتر انگلیس برگزار شده، در هر مسابقه به طور میانگین ۲.۷۵ گل زده شده است. در حالی که در لیگ برتر ایران تا پایان هفته نهم، در هر مسابقه به طور میانگین ۱.۶۸ گل زده شده است.

در مقایسه لیگ برتر انگلیس و لیگ برتر ایران که تکلیف کاملا مشخص است و شاید اصلا نیاز به مقایسه نباشد، اما لیگ برتر ایران در مقایسه با گذشته خودش هم وضعیت وخیمی دارد. امسال در ۷۲ مسابقه ای که در لیگ برتر فوتبال ایران برگزار شده، ۱۲۱ گل زده شده که میانگین ۱.۶۸ گل در هر بازی را نشان می دهد. در حالی که در لیگ گذشته، در ۲۴۰ مسابقه ۴۷۶ گل زده شده و میانگین ۱.۹۸ گل در هر مسابقه ثبت شده بود.

ماجرا وقتی جالب می شود که لیگ سال گذشته را با لیگ یک سال قبل از آن مقایسه کنیم. در لیگ ۱۳۹۹-۱۴۰۰ تعداد گل های کل تیم ها ۴۷۶ گل بوده اما در فصل ۹۸-۹۹ تعداد ۵۰۳ گل زده شده که میانگین ۲.۰۹ گل در هر مسابقه را نشان می دهد. به عبارتی تعداد گل های لیگ برتر ایران در سال گذشته، کمتر از سال ماقبل آن بوده و امسال هم کمتر از پارسال! حالا می توان راحت متوجه شد که چرا امسال همه از کیفیت لیگ برتر فوتبال ایران ناراضی هستند و آن را کسل کننده می دانند.

این مطلب با عنوان “لیگ خواب آور فوتبال ایران” در وب سایت www.khabaronline.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا