فناوری

بازی جنگی حمله به ماهواره‌ها توسط نیروی فضایی ارتش آمریکا – تیتروز | خبر جدید

بازی جنگی حمله به ماهواره‌ها توسط نیروی فضایی ارتش آمریکا – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از رویترز، تنها چند هفته پس از آنکه روسیه یکی از ماهواره‌های قدیمی خود را در فضا نابود کرد، ارتش آمریکا به فکر افتاد تا یک بازی جنگی را برای بررسی پیامدهای حمله به ماهواره‌های خود توسط کشورهای متخاصم آغاز کند.

شبیه‌سازی‌های کامپیوتری شامل بررسی سرنگونی بالقوه ماهواره‌های ردیاب موشک ایالات متحده، ارسال پارازیت بر روی ماهواره‌ها و تحقیق در مورد دیگر «اثرات» جنگ الکترونیکی است که از جمله تاکتیک‌های احتمالی در جنگ فضایی و ماهواره‌ای هستند.

در جریان این بازی جنگی از ماهواره‌های واقعی استفاده نشد. این سیزدهمین تمرین از این دست و سومین تمرینی بود که در آن متحدان آمریکا مانند بریتانیا، کانادا و استرالیا شرکت داشتند.

این بازی جنگی در شرایطی انجام شد که پیش‌نویس بودجه سال ۲۰۲۳ دولت بایدن در حال شکل‌گیری است و وزارت دفاع آمریکا امیدوار است با دریافت بودجه بیشتر بتواند در برابر چین و روسیه بازدارندگی ایجاد کند.

نظامیان ارشد آمریکا تا به حال بارها از نیاز روزافزون به انعطاف پذیر کردن شبکه ماهواره‌ای ایالات متحده در برابر حمله و افزایش آموزش در این زمینه سخن گفته‌اند. ماهواره‌ها برای ارتباطات نظامی، ناوبری و موقعیت‌یابی جهانی و طراحی سیستم‌های زمان بندی که در صورت وقوع جنگ مورد نیاز هستند، حیاتی هستند.

در بازی جنگ فضایی ۱۰ روزه تلاش شد تا توانایی جنگی ایالات متحده در فضا شبیه سازی شود. این تمرین آموزشی شامل درگیری با یک گروه متخاصم بود که توانایی آن بر مبنای قابلیت‌های فضایی روسیه یا چین بازسازی شده بود.

این نوشته با عنوان “بازی جنگی حمله به ماهواره‌ها توسط نیروی فضایی ارتش آمریکا – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × یک =

دکمه بازگشت به بالا