بین المللی

سازمان ملل خواستار لغو و یا توقف تحریم‌های آمریکا علیه ایران شد- اخبار آمریکا – اخبار بین الملل تیتروز

سازمان ملل خواستار لغو و یا توقف تحریم‌های آمریکا علیه ایران شد- اخبار آمریکا – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تیتروز، «رزماری دی کارلو» معاون دبیرکل سازمان ملل در امور سیاسی سه شنبه‌شب در سخنانی در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت که «وی به همراه آنتونی گوترش دبیرکل سازمان ملل برای گفت‌وگو با دولت آمریکا در خصوص لغو و یا توقف تحریم‌های ایران در چارچوب برجام و تمدید معافیت تحریم‌های تجارت نفت با ایران، به واشنگتن می‌رود».

به گزارش خبرگزاری تاس، دی کارلو تصریح کرد: «ما از کشورهای عضو سازمان ملل و بخش خصوصی می‌خواهیم که در بخش تجارت با ایران همکاری کنند و از پیشنهادات موجود از جمله مکانسیم حمایت بین‌المللی از مبادلات تجاری (اینستکس) و موافقت‌نامه تجاری سوئیس درباره کالاهای بشردوستانه استفاده کنند».

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به تازگی با انتشار مقاله‌ای در روزنامه «کامرسانت» چاپ مسکو، مواضع مقامات تهران در جریان مذاکرات وین درباره احیای کامل برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) درباره برنامه هسته‌ای ایران را تشریح کرده است.

وزیر امور خارجه ایران در این مقاله با اشاره به حسن‌نیت مقامات تهران برای ادامه مذاکرات نتیجه‌بخش تا لغو تمامی تحریم‌های غیرقانونی علیه ملت ایران گفت که آمریکا و ترویکای اروپایی باید بدانند که پنجره مذاکرات برای همیشه باز نخواهد ماند.

امیرعبداللهیان با تأکید بر اینکه بدون لغو تمامی تحریم‌ها راهی برای احیای برجام وجود ندارد، نوشت: «در جریان شش دور قبلی مذاکرات برای طرف ایرانی کاملاً مشخص گردید که آمریکا متوجه نشده که بدون لغو تمامی تحریم‌های غیرقانونی که بعد از خروج یکجانبه از توافق هسته‌ای علیه ملت ایران اعمال کرده است، راهی برای احیای برجام وجود ندارد.»

انتهای پیام

این مقاله با عنوان “سازمان ملل خواستار لغو و یا توقف تحریم‌های آمریکا علیه ایران شد- اخبار آمریکا – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + شش =

دکمه بازگشت به بالا