فناوری

نیمی از مردم کره زمین دوزبانه هستند

نیمی از مردم کره زمین دوزبانه هستند” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از «ساینتیفیک امریکن»، مغز انسان قسمت‌های بسیار زیادی دارد، اما قسمت گفتار توسط بزرگ‌ترین بخش مغز یعنی مخ کنترل می‌شود. افراد دوزبانه از همان ناحیه مغز استفاده می‌کنند که افراد تک‌زبانه برای کنار هم قرار دادن کلمات از آن استفاده می‌کنند. حتی زمانی‌که افراد زبان‌های مختلف را با هم ترکیب کنند باز هم از همان ناحیه مغز استفاده می‌کنند.

تحقیقات نشان می‌دهد که میلیاردها نفر در سراسر جهان به دو یا چند زبان صحبت می‌کنند اما بعضی دیگر از محققان ادعا دارند که بیش از نصف کره زمین دوزبانه یا چندزبانه هستند. یکی از رایج‌ترین تجربیات افراد دو یا چندزبانه پدیده‌ای به نام تغییر کد یا جابه‌جایی از یک زبان به زبان دیگر است.

محققان دانشگاه نیویورک درحال درک چگونگی تغییر زبان‌های افراد دوزبانه هستند. نتایج آزمایش‌ها نشان می‌دهد که این موضوع چندان راحت نیست، زیرا مغز متوجه تغییر کد و زبان نمی‌شود. در ماه جاری فرانسیس از دانشگاه نیویورک یافته‌های خود را از تصویربرداری مغز منتشر کرد و برخلاف نتایج قبلی در این تصویربرداری‌ها نشان داده شده که تغییر کد بسیار آسان انجام می‌شود و نشان می‌دهد که چگونه الگوهای عصبی از این رفتار حمایت می‌کند.

یافته‌های جدید نشان می‌دهد که تغییر زبان برای افراد دوزبانه کاری بسیار آسان و طبیعی است. مغز مکانیزمی دارد که تغییر زبان را نمی‌تواند تشخیص دهد، اما امکان درک بیش از یک زبان را به طور همزمان برای افراد فراهم می‌کند.

انتهای پیام/پ

این محتوا با عنوان “نیمی از مردم کره زمین دوزبانه هستند” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + بیست =

دکمه بازگشت به بالا