بین المللی

مشاور امنیتی سابق ماکرون بازداشت شد

مشاور امنیتی سابق ماکرون بازداشت شد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

الکساندر بنالا، مشاور امنیتی سابق رئیس جمهور فرانسه جهت بازجویی درخصوص پرونده‌ “فساد” و “پول‌شویی” میلیاردرهای روسی تحت بازداشت پلیس قرار گرفت.

به گزارش تیتروز، به نقل از خبرگزاری آناتولی، بنالا که پیشتر در پاریس به‌علت خشونت‌هایی علیه غیرنظامیان و سوءاستفاده از پاسپورت‌های دیپلماتیک در حصر خانگی به‌سر می‌برد، این بار به همراه همسرش توسط بازپرسان جرایم اقتصادی دستگیر شد.

“دفتر دادستانی مالی ملی” بنالا را به امضای قراردادهای امنیتی و دریافت کمیسیون از “الیگارش‌های روسی” متهم کرده است.

در تاریخ ژوئن ۲۰۱۸، زمان خدمت بنالا در دفتر ریاست جمهوری فرانسه، ظاهرا وی از طریق یک شرکت امنیتی تحت عنوان “مارس” که متعلق به وینسنت کریس، یک مقام سابق پلیس و مدیر امنیتی حزب “ریپابلیک اون مارش” امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه است، از خانواده و املاک اسکندر محمودوف، میلیاردر روسی در فرانسه و موناکو محافظت کرده است.

تحقیقات رسانه‌های فرانسه در سال ۲۰۱۹ گزارش داد که ارزش این قرارداد ۲۹۴ هزار یورو است. همچنین، قرارداد دوم شامل یک تاجر میلیاردر روسی دیگر به‌اسم فرهاد احمدوف است که بنالا پس از اخراجش از کاخ الیزه، از طریق یک شرکت مشاوره‌ای که در مراکش تاسیس شده بود، مبلغ ۳۵۳ هزار یورو بابت مشاوره گرفته بود.

هر دو تاجر، مظنون به ارتباط با “مافیای روسیه” هستند.

بنالا که زمانی به عنوان یکی از نزدیکان ماکرون شناخته می‌شد، جنجال‌های زیادی به راه انداخته است. او در چندین پرونده مربوط به فساد، حمله، جعل و سوءاستفاده از پاسپورت‌های دیپلماتیک متهم است.

انتهای پیام

این مقاله با عنوان “مشاور امنیتی سابق ماکرون بازداشت شد” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 10 =

دکمه بازگشت به بالا