بین المللی

طالبان: برای آغاز به کار پروژه‌های تاپی، تاپ و راه آهن آماده هستیم- اخبار افغانستان – اخبار بین الملل تیتروز

طالبان: برای آغاز به کار پروژه‌های تاپی، تاپ و راه آهن آماده هستیم- اخبار افغانستان – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تیتروز،«عبدالقهار بلخی» سخنگوی وزارت خارجه طالبان در توئیتی اعلام کرد که «شیر محمد عباس استانکزی» معاون سیاسی وزارت خارجه طالبان با «وفا حاجیوف» معاون سیاسی وزارت خارجه ترکمنستان در مرز تورغندی  (بین هرات و ترکمنستان) دیدار کرده است.

بلخی افزود که استانکزی در این دیدار با دوستانه خواندن روابط میان افغانستان و ترکمنستان گفت، «حکومت افغانستان آماده آغاز کار پروژه‌های تاپی، تاپ و راه آهن است».

براساس بیانیه منتشر شده توسط وزارت خارجه طالبان، حاجیوف نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از بهبود وضعیت امنیتی در افغانستان افزود که تحول جدید می‌تواند در رشد تجارت و ترانزیت میان دو کشور کمک کند.

معاون وزارت خارجه ترکمنستان در این دیدار محموله کمک‌های اهدایی این کشور شامل نفت، البسه و مواد خوراکی را به طالبان تحویل داد.

پروژه انتقال گاز تاپی در آذرماه سال ۱۳۸۹ توسط روسای جمهور افغانستان، ترکمنستان و پاکستان و وزیر انرژی هند به امضا رسید.

خط لوله ۱۷۳۵ کیلومتری تاپی پس از عبور از خاک ترکمنستان، افغانستان و پاکستان گاز آسیای مرکزی را به هند می‌رساند.

برآوردها نشان می‌دهند که سالیانه ۳۳ میلیارد متر مکعب گاز از طریق این خط لوله انتقال داده خواهد شد.

کارشناسان بر این باورند که افغانستان بیش از استفاده از گاز این خط لوله، از تعرفه انتقال گاز آن بهره می‌برد.

انتهای پیام/.

این محتوا با عنوان “طالبان: برای آغاز به کار پروژه‌های تاپی، تاپ و راه آهن آماده هستیم- اخبار افغانستان – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا