فناوری

ایلان ماسک دی اکسید کربن را به سوخت موشک تبدیل می کند – تیتروز | خبر جدید

ایلان ماسک دی اکسید کربن را به سوخت موشک تبدیل می کند – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از بیزینس اینسایدر، ایلان ماسک مدیر ارشد اجرایی اسپیس ایکس در توئیتی اعلام کرد این شرکت تصمیم دارد برنامه ای برای از بین بردن دی اکسید کربن از اتمسفر زمین و استفاده از آن به عنوان سوخت موشک اجرا کند.

ایلان ماسک دی اکسید کربن را به سوخت موشک تبدیل می کند

او در بخشی از این توئیت نوشت: اگر علاقمند هستید به ما پیوندید.

همچنین مدیر ارشد اجرایی اسپیس ایکس در توئیت دیگری اعلام این برنامه برای مریخ اهمیت زیادی دارد. این درحالی است که وی از سوی مجله تایمز به عنوان شخصیت سال ۲۰۲۱ میلادی انتخاب شده است.

ایلان ماسک دی اکسید کربن را به سوخت موشک تبدیل می کند

در این میان گاردین نیز در گزارشی فاش کرده موشک فالکون۹ اسپیس ایکس از کراسین به عنوان سوخت استفاده می کند. که علاوه بر آلاینده های مختلف، دی اکسید کربن در اتمسفر زمین منتشر می کند.

البته پیش از این نیز ماسک اعلام کرد مسابقه « XPrize Carbon Removal» را برگزار می کند که جایزه آن ۱۰۰ میلیون دلار است.

این محتوا با عنوان “ایلان ماسک دی اکسید کربن را به سوخت موشک تبدیل می کند – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

دکمه بازگشت به بالا