سلامت

آغاز واکسیناسیون کودکان زیر ۱۲ سال در چند کشور اروپایی

آغاز واکسیناسیون کودکان زیر ۱۲ سال در چند کشور اروپایی” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع علمی و سلامت منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

تعدادی از کشورهای اروپایی واکسیناسیون کودکان زیر ۱۲ سال را علیه کروناویروس آغاز کردند.

به گزارش تیتروز، یونان و تعدادی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا امروز (چهارشنبه) واکسیناسیون کودکان پنج تا ۱۱ ساله را در برابر کووید-۱۹ آغاز کردند زیرا دولت ها برای آغاز تعطیلات کریسمس و گسترش سویه اُمیکرون آماده می شوند.

ایتالیا، اسپانیا و مجارستان نیز از جمله کشورهایی هستند که برنامه واکسیناسیون برای کودکان را گسترش داده اند زیرا مقامات این کشورها به طور رسمی از تایید تنظیم کنندگان مقررات دارویی اتحادیه اروپا مبنی بر تزریق دُز کمتری از واکسن فایزر به کودکان حمایت کردند.

یکی از بیمارستان‌های کودکان در آتن ساعاتی پس از آنکه بالاترین آمار روزانه فوتی های کرونا در یونان با ۱۳۰ مورد اعلام شد، اولین تزریق دُز واکسن به کودکان را انجام داد.

بیش از ۳۰ هزار نوبت واکسیناسیون برای افراد زیر ۱۲ سال توسط والدین یونانی ثبت شده است.

روند افزایشی موارد ابتلا به کروناویروس در سراسر اروپا اوایل ماه دسامبر اندکی کاهش یافت اما در حال حاضر بروز سویه اُمیکرون نگران کننده شده، اگرچه محققان مطمئن نیستند که این سویه چقدر خطرناک است.

به گزارش تیتروز به نقل از مدیکال اکسپرس، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای اروپا روز سه‌شنبه اعلام کرد که انتظار می رود تا چند ماه آینده اُمیکرون به سویه غالب در اتحادیه اروپا تبدیل شود و به همین دلیل به دولت‌ها پیشنهاد می شود که محدودیت‌های مرتبط با سفر را در نظر بگیرند و روند واکسیناسیون را سرعت بخشند.

انتهای پیام

این مقاله با عنوان “آغاز واکسیناسیون کودکان زیر ۱۲ سال در چند کشور اروپایی” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − ده =

دکمه بازگشت به بالا