اقتصادی

پاکسازی آلودگی نفتی در منطقه حفاظت شده کُرایی

پاکسازی آلودگی نفتی در منطقه حفاظت شده کُرایی” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اقتصادی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

تیتروز/خوزستان رییس بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان از پاکسازی آلودگی نفتی منطقه حفاظت شده کُرایی خبر داد.

فرید غلامی حموله در گفت و گو با تیتروز، اظهار کرد: آلودگی نفتی مشاهده شده با استفاده از بوم و پدهای جاذب نفت به صورت کامل جمع آوری و پاکسازی شد.

وی افزود: با توجه به اعلام اداره حفاظت محیط زیست شهرستان هفتکل مبنی بر مشاهده آلودگی نفتی در چشمه آب واقع در منطقه حفاظت شده کُرایی، بلافاصله کارگروهی متشکل از کارشناسان این شرکت در محل حاضر شده و اقدامات اولیه جهت کنترل آلودگی را در دستور کار قرار دادند.

رییس بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان گفت: سپس با توجه به اهمیت اکولوژیک منطقه حفاظت شده کُرایی، با درخواست این شرکت کارگروه نشت نفت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب متشکل از کارشناسان مدیریت امور فنی و H.S.E از محل بازدید کردند و  چشمه های مجاور چاه های نفتی منطقه را مورد بررسی قرار دادند.

 غلامی حموله ادامه داد: به منظور انجام آزمایش های فیزیکی، شیمیایی و ژئو شیمیایی از آب و خاک اطراف آلودگی، نمونه برداری های لازم انجام و به آزمایشگاه تخصصی مناطق نفتخیز جنوب ارسال شد.

وی افزود: در همین زمینه کارگروه تخصصی زمین شناسی بررسی وضعیت منطقه، شیب لایه ها و عوامل احتمالی منشاء نشت نفت را مورد بررسی قرار داده است که با توجه به زمانبر بودن، نتایج آزمایش ها و مطالعات پس از دریافت اعلام خواهد شد .

انتهای پیام

این نوشته با عنوان “پاکسازی آلودگی نفتی در منطقه حفاظت شده کُرایی” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا