استان ها

آموزش کلاس های درس باید حضوری شود

آموزش کلاس های درس باید حضوری شود” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار برنا با تاکید بر برپایی کلاس های حضوری دانش آموزان گفت: با رعایت پروتکل های بهداشتی که اعلام شده برپایی حضوری کلاس های درس الزامی است و در خصوص نگرانی های که وجود دارد بر شیوع بیماری دستور داده شده از روز گذشته مدارس کنترل و بازرسی شوند.

وی یادآور شد: ما بر اساس مصوبه ای که داریم همه مدارس موظف به برگزاری حضوری کلاس ها طبق پروتکل های بهداشتی هستند و پیامدهای خانه ماندن دانش آموزان خوب نیست.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به آغاز فصل زمستان و نگرانی خانواده ها یادآور شد: طبق مطالعات کودکان انتقال ویروس را کمتر انجام می دهند و همکاران  من در ادارات آموزش و پرورش موظفند زمینه را برای مساعد بودن تحصیل و بازگشت دانش آموزان به مدارس از جهات وسایل گرمایشی و نکات بهداشتی فراهم کنند.

وی ضمن ابراز نگرانی از وضعیت کنونی دانش آموزان و عادت به خانه ماندن و تحصیل مجازی تصریح کرد: بچه ها عادت کرده اند در منزل بمانند و از راه دور درس بخوانند و عملا مشارکت و فعالیت ها کاهش یافته و  اثر اجتماعی خانه ماندن کودکان خوب نیست.

نوری همچنین در خصوص  آموزش دروس و تعلیم دانش آموزان شهرستان ها گفت: باید از فضاهای موجود در شهرستان ها برای تحصیل بهره برد و از فضای مساجد، مراکز فرهنگی، مجتمع های تجاری و مجموعه ورزشی و باشگاه ها که سقف های بلند دارند، کمک گرفت و از همکاری های سایر دستگاه ها برای جبران این مدت و رشد دانش آموزان استفاده کرد.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: در دنیا اینگونه نیست که درس فقط در مدرسه داده شود، گوشه سالن های بزرگ با سقف های بلند و فضاهای مناسب را میتوان برای بیرون آوردن بچه ها و تحصیل آنها استفاده کرد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار برنا مبنی بر اینکه آیا در صورت ابتلا دانش آموزی در مدرسه به کرونا، بیمه دانش آموز هزینه ها راپرداخت می کند؟ گفت: ما کنترل و بازرسی ها را از هفته جاری آغاز کرده ایم و امیدواریم دانش آموزی از طریق حضور در مدرسه بیمار نشود اما خسارت هایی که به دانش آموز در مدرسه می خورد از طریق بیمه پرداخت می شود.

 

انتهای پیام

این مقاله با عنوان “آموزش کلاس های درس باید حضوری شود” در وب سایت www.borna.news منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.borna.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 3 =

دکمه بازگشت به بالا