عمومی

انتقاد جدی به دوره تربیت مددکاری اجتماعی در سازمان تبلیغات اسلامی

انتقاد جدی به دوره تربیت مددکاری اجتماعی در سازمان تبلیغات اسلامی” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع عمومی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

طببعتا وقتی عنوان تربیت نوشته می شود  معنی ساده آن این است که می خواهند از این افراد برای فعالیت های مددکاری اجتماعی استفاده کنند. این در حالی است که مددکاری اجتماعی یک رشته و حرفه دانشگاهی و علمی است که در ایران از ۶۳ سال قبل بصورت علمی تاسیس شده است.
در حال حاضر از مقطع کاردانی تا دکتری در دانشگاه های مختلف دولتی، آزاد اسلامی، علمی – کاربردی، پیام نور و  موسسات غیرانتفاعی دانشجو تربیت می کند و به دنبال فرصت های اشتغال در حوزه تخصصی خود شان هم هستند.

انتظارمی رود همه سازمان ها به همه رشته های  و جایگاه آنها احترام بگذارند و اجازه داده شود که هر متخصصی کار خود را انجام دهد. ورود افرد غیر مرتبط  ومتخصص در هر رشته ای از جمله مددکاری اجتماعی آسیب جبران ناپذیری به آن رشته ها وارد می کند.

چنانچه سازمان تبلیغات اسلامی یا هر سازمان دیگری طبق وظایف محوله (در شرایط کنونی) برای فعالیت در حوزه آسیب های اجتماعی ماموریتی دارند بهتر است از ظرفیت افراد متخصص دارای مدارک دانشگاهی مرتبط استفاده کنند یا با انجام حمایت ها و ارایه مشوق های لازم،  زمینه ورود این افراد را برای ثبت نام در آزمون های مرتبط و پذیرش در آزمون های دانشگاه ها و اخذ مدارک دانشگاهی دارای مجوز از مراجع ذیربط فراهم کنند.

* رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران

این مطلب با عنوان “انتقاد جدی به دوره تربیت مددکاری اجتماعی در سازمان تبلیغات اسلامی” در وب سایت www.khabaronline.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا