اجتماعی

ضرغامی: ما نباید جاده‌ صاف‌کن پاساژسازها باشیم- اخبار سفر – اخبار اجتماعی تیتروز

ضرغامی: ما نباید جاده‌ صاف‌کن پاساژسازها باشیم- اخبار سفر – اخبار اجتماعی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اجتماعی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تیتروز؛ دومین دیدار وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با استادان و پیشکسوتان میراث فرهنگی در سالن فجر این وزارتخانه برگزار شد. 

عزت‌الله ضرغامی در این نشست گفت: هدف اصلی این است در ادامه مسیری که داریم از تجربیات ارزشمند پیشکسوتان استفاده کنیم. حتی به صورت خصوصی نیز با تعدادی از پیشکسوتان جلسه می‌گذارم و از نظرات و تجربیات استفاده می‌کنم. این جلسات تشریفاتی نیست، بلکه چون شما استادان ما هستید می‌خواهیم از شما یاد بگیریم.

وی بیان کرد: در سفرهای استانی و در بازدید از اماکن مختلف مسائل را بررسی می‌کنم و اگر جایی مشکلی هست، سعی می‌کنم این مشکلات را برطرف کنم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به بودجه اندک مرمت آثار تاریخی، اظهار کرد: با رئیس‌جمهور محترم درباره بودجه مرمت بناهای تاریخی صحبت کردم. در سفر به استان‌های مختلف این مشکلات را مشاهده و بررسی کردم و در جایی که لازم بوده، مانند سمنان همان‌جا دستورات لازم را برای برطرف کردن مشکلات صادر کردم.

ضرغامی تصریح کرد: در برخی جاها دیده‌ام که برخی افراد دنبال ساخت پاساژ و امثال آن هستند، ولی ما نباید جاده‌صاف‌کن آن‌ها باشیم.

وی با اشاره به پیگیری مسائل مرتبط با این وزارتخانه از جمله حقوق پایین کارکنان و کارشناسان، توضیح داد: یک مهندس در این وزارتخانه که کارش با سایر مهندسان متفاوت است، ۵ میلیون تومان حقوق می‌گیرد. این از جمله مشکلاتی است که ما در این وزارتخانه با آن مواجه هستیم.

دولت‌محور بودن و نقش مردم، دو موضوع مهم در برنامه ۵ ساله وزارتخانه

علی دارابی، قائم‌مقام وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی و معاون میراث فرهنگی در ادامه این نشست گفت: این دومین نشستی است که در خدمت پیشکسوتان حوزه میراث‌ فرهنگی در حضور مهندس ضرغامی وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی برگزار می‌کنیم و هدف اصلی‌مان شنیدن صحبت‌های پیشکسوتان و بهره بردن از تجربیات این عزیزان است.

وی به مهم‌ترین فعالیت‌ها در دوره جدید مدیریت این وزارتخانه اشاره کرد و اظهار کرد: در این یکصد روز اقدامات خوبی انجام شده و خوشبختانه یکی از مهم‌ترین کارها انجام مراحل ثبت جهانی ۵۴ کاروانسراهای تاریخی ایران است، ضمن اینکه پنجشنبه هفته جاری نیز پرونده پاسداری از هنر خوشنویسی ایران در یونسکو بررسی و ان‌شاءالله ثبت جهانی خواهد شد.

دارابی اضافه کرد: برنامه‌ای که آقای ضرغامی در دوره مدیریت خود دارند، گفتمانی است مبتنی بر تغییر، تحول، توسعه و فناوری. به همین دلیل جلسات مشورتی و کارگروه‌ها و کارگاه‌هایی در این باره برگزار می‌شود. در این جلسات با استفاده از تجربیات شما و با نگاهی به آینده برای این وزارتخانه برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

بنا به گفته معاون میراث‌ فرهنگی، دولت‌محور بودن و نقش مردم در برنامه‌‌های حوزه میراث‌ فرهنگی دو موضوع مهمی است که در برنامه پنج ساله دنبال می‌کنیم و هدف ما این است که در پرتو هم‌اندیشی بتوانیم همدلی و وفاق ایجاد کنیم.

 در حوزه میراث‌ فرهنگی بازنشستگی وجود ندارد

همچنین سیدمحمد بهشتی  رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی در سخنانی یادآور شد: در حوزه میراث‌ فرهنگی بازنشستگی وجود ندارد، کارشناسان میراث‌ فرهنگی مانند قالی کرمان هستند و هر چقدر سن‌شان بیشتر می‌شود، با توجه به تجربیاتی که به‌دست می‌آورند، بیشتر مثمرثمر خواهند بود و وجود مفیدتری خواهند داشت.

وی گفت: بزرگ‌ترین ثروت ما در حوزه میراث‌ فرهنگی نیروی انسانی است که حتی از تخت جمشید و سایر اماکن و ابنیه با ارزش‌تر است. نیروی انسانی خبره، حاذق و باتجربه بسیار قیمت دارد.

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی , آثار باستانی | آثار تاریخی , صنایع دستی , فهرست میراث جهانی یونسکو در ایران ,

گفتنی است نشست نخست وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با جمع دیگری از پیشکسوتان و استادان، چندی پیش برگزار شده بود که در آن از حال وخیم آثار تاریخی و اصلاح ساختار بودجه میراث فرهنگی سخن گفته بود.

انتهای پیام/

این مقاله با عنوان “ضرغامی: ما نباید جاده‌ صاف‌کن پاساژسازها باشیم- اخبار سفر – اخبار اجتماعی تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 1 =

دکمه بازگشت به بالا