بین المللی

مقام آمریکایی: موضع ما در قبال شهرک‌سازی تغییر نکرده است

مقام آمریکایی: موضع ما در قبال شهرک‌سازی تغییر نکرده است” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

معاون وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی اعلام کرد، هربار که آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها با یکدیگر دیدار می‌کنند، موضوع شهرک‌سازی را مورد بررسی قرار می‌دهند.

به گزارش تیتروز، به نقل از خبرگزاری فلسطینی «سما»، ویکتوریا نولاند، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی در گفت‌وگو با روزنامه الایام خاطرنشان کرد: موضع ما در قبال شهرک‌سازی تغییر نکرده است و ما مخالف شهرک‌سازی و هر اقدامی هستیم که باعث ایجاد تنش می‌شود.

وی در ادامه افزود: ما نسبت به موضع خود در قبال این موضوع قوی هستیم و هربار آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها با یکدیگر دیدار می‌کنند، موضوع شهرک‌سازی را مطرح می‌کنند.

نولاند همچنین تصریح کرد، موضوع خشونت شهرک‌نشینان، موضوع بسیار مهمی است که با طرف اسرائیلی مطرح شده است.

وی تاکید کرد که ایالات متحده به بازگشایی کنسولگری آمریکا در شهر قدس پایبند است.

ویکتوریا نولاند اظهار داشت: این امور نیازمند اتخاذ برخی اقدامات است لذا در خصوص زمان آن چیزی نمی‌گویم؛ اما ما به این موضوع پایبند خواهیم ماند.

وی ضمن اشاره به بازگشایی دفتر نمایندگی سازمان آزادی‌بخش فلسطین در واشنگتن، گفت که این مسأله بسیار پیچیده است.

ویکتوریا نولاند در خصوص بحران مالی فلسطین نیز عنوان کرد: ما کشورهای مختلف را به حمایت از تشکیلات خودگردان فلسطین ترغیب می‌کنیم.

وی در خصوص روابط فلسطینی- آمریکایی تصریح کرد: ما در دولت بایدن از احیای روابط جدید خود با تشکیلات خودگردان فلسطین و سفرهای منظم در سطح عالی رتبه بسیار خرسندیم و بلینکن‌ در ماه مه به رام الله سفر کرد و سپس سفیر آمریکا در سازمان ملل فرصت ملاقات با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و دولتش را داشت و من نیز این افتخار را داشتم که این فرصت را داشته باشم. بنابراین ما به دنبال ازسرگیری مذاکرات مشترک با یکدیگر هستیم و سعی می‌کنیم برای حمایت از ملت فلسطین هر آنچه در توانمان است، انجام دهیم.

نولاند همچنین گفت: همانطور که می‌دانید ما حمایت اقتصادی خود از ملت فلسطین را ازسرگرفته‌ایم و بیش از ۳۱۸ میلیون دلار به آنروا ارائه داده‌ایم. حدود نیم میلیون دوز واکسن کویید ۱۹ به فلسطینیان داده‌ایم. اقدامات بیشتری می‌خواهیم اتخاذ کنیم. همچنین اولین گفت‌وگوی اقتصادی فلسطینی-آمریکایی را روز گذشته در واشنگتن انجام دادیم که همه این مسائل بیانگر پایبندی ما برای انجام کارهای بیشتر با یکدیگر است.

وی درباره موضوع بحران مالی تشکیلات خودگردان فلسطین تصریح کرد: دیروز در مورد این موضوع و در مورد کمک سخاوتمندانه اخیر الجزایر و در مورد مسائل دیگر صحبت کردیم. ما به تلاش برای افزایش حمایت بین‌المللی پایبند هستیم و کشورهای دیگر را به حمایت از تشکیلات خودگردان فلسطین ترغیب می‌کنیم.

انتهای پیام

این خبر با عنوان “مقام آمریکایی: موضع ما در قبال شهرک‌سازی تغییر نکرده است” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + سه =

دکمه بازگشت به بالا