استان ها

برگزاری جلسه بررسی و ارزیابی طرح ملی مهارت آموزی سربازان در مازندران

برگزاری جلسه بررسی و ارزیابی طرح ملی مهارت آموزی سربازان در مازندران” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

تیتروز/مازندران با حضور حسن رنگرز مدیرکل ورزش و جوانان، محمدمهدی فقیه نماینده وزارت ورزش و جوانان، سرکار خانم دولتشاهی نماینده استانداری مازندران، ییلاقی معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان، ساداتی معاون جهاددانشگاهی استان و همچنین نماینده از نیروهای مسلح، جلسه بررسی و ارزیابی طرح ملی مهارت آموزی سربازان با موضوعات نحوه اجرای طرح، کاستی ها و نواقص ، مطالبات و درخواست های قرارگاه مرکزی برای اجرای کیفی طرح و افزایش کیفیت برگزاری دوره ها برگزار شد. 

رنگرز در این جلسه ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته برای توانمند سازی جوانان در دوران خدمت مقدس سربازی ابراز امیدواری کرد: با بررسی نظرات کارشناسی، طرح ملی مهارت آموزی خروجی خوبی برای سربازان جوان استان داشته باشد و در آینده نزدیک نیز شاهد برگزاری دوره های  ورزشی و همچنین آموزش کادر نظامی در مازندران باشیم. 

وی تاثیرگذاری اجرای این طرح را در اشتغال سربازان جوان مورد اشاره قرار داد و گفت : موضوع مهارت جوانان مورد استقبال خانواده هاست و تا ۳ برابر ظرفیت فعلی هدف گذاری شده است. 

محمد مهدی فقیه مدیرکل طرح های ملی و فراگیر جوانان وزارت ورزش و جوانان نیز در این جلسه، آموزش های ورزشی در پادگان ها را مورد تاکید قرار داد و گفت : دوره های پیش مقدماتی مربیگری سربازان متشکل از ۵۱ رشته ورزشی می تواند در دوره های سرباز مهارت استفاده شود و همکاری فدراسیون ها و جهاد دانشگاهی نیز در این مسیر حائز اهمیت است. 

محمدرضا ییلاقی نیز در این نشست خواستار نقش آفرینی تشکل های مردم نهاد جوانان استان در فرایند برگزاری این طرح ملی شد.

معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان مازندران افزود؛ به دلیل شیوع کرونا فعلا ۴۰ درصد سربازان کاندیدا دوره های سرباز مهارت می شوند و برای استان مازندران نیز ۱۲۰ هزار نفر ظرفیت اعلام شده بود که تاکنون ۷۰ هزار نفر محقق شده است.

به گزارش تیتروز، در این جلسه، دکترسید مرتضی ساداتی سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد مازندران ضمن تشکر از همکاری های اداره کل ورزش و جوانان و پادگان های شهید قاسمیان و شهید ادیبی مرزن آباد در اجرای طرح سرباز مهارت، اظهار کرد: بر اساس تصمیمات اخذ شده در خصوص رویکرد جدید خدمت سربازی با عنوان سرباز ماهر، طرح مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح توسط جهاددانشگاهی واحد مازندران به مرحله اجرا درآمد.

وی ادامه داد: دوره های آموزشی “مهارت های عمومی اشتغال و کارآفرینی” و”مهارت های عمومی زندگی” مطابق توافق نامه همکاری آموزشی فی مابین به صورت ارائه کتاب و برگزاری جلسات حضوری رفع اشکال به مدت ۴ ساعت با تدریس اساتید مجرب برای هر مهارت برگزار می گردد و پس از جلسات رفع اشکال از سربازان آزمون گرفته شده که جلسه آزمون با نظارت مسئولین مراکز آموزشی، برگزار می شود.

ساداتی تصریح کرد: ۳۶۹۳ سرباز در این طرح از اردیبهشت‌ماه امسال تا پایان آبان ماه ۱۴۰۰ آموزش‌های لازم را دیدند.

انتهای پیام

این مطلب با عنوان “برگزاری جلسه بررسی و ارزیابی طرح ملی مهارت آموزی سربازان در مازندران” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا