عمومی

برترین‌های جشنواره تئاتر مشگین‌شهر معرفی شدند – تیتروز | خبر جدید

برترین‌های جشنواره تئاتر مشگین‌شهر معرفی شدند – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع عمومی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار مهر، در آئین اختتامیه ششمین جشنواره تئاتر مشگین‌شهر که بعد از ظهر چهارشنبه در تالار اندیشه این شهر انجام شد، از آثار برتر و راه یافته به جشنواره استانی تئاتر در مشگین‌شهر قدردانی شد تا این رویداد گامی بلند در حمایت و پشتیبانی از گروه‌های برتر نمایشی باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در آئین اختتامیه این جشنواره اظهار کرد: بعد از ۱۹ سال موفق شدیم با همراهی هنرمندان مشگین‌شهر جشنواره تئاتر را برگزار کنیم تا هنرمندان با دلگرمی بیشتر آثار نو و جدیدی را به صحنه ببرند.

عبدالله بحرالعلومی تصریح کرد: این رویداد هنری در رشته تئاتر چهارمین رویدادی بود که در این رشته در سال جاری برگزار شد و ما تلاش می‌کنیم در سال آینده نیز جشنواره منطقه‌ای تئاتر را در شهرستان‌های مختلف مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهیم.

وی استقبال خوب اهالی تئاتر و نمایش را از جشنواره ششم خاطر نشان کرد و گفت: این رویدادها می‌تواند زمینه و بستر معرفی هنرمندان جوان و خلاق را در رشته‌های مختلف به وجود آورد که قطعاً در سایر رشته‌های فرهنگی و هنری برگزاری چنین رویدادهای منطقه‌ای پیگیری خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل افزود: در ششمین جشنواره تئاتر مشگین‌شهر ۵ گروه نمایشی در مدت ۳ روز آثار خود را به روی صحنه بردند تا با رأی داوران ۲ نمایش برتر مشگین‌شهر به جشنواره استانی راه پیدا کنند.

بحرالعلومی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در این جشنواره نمایش «اندیشه ابری دلتنگ» و «کلاه آهنی» از این خطه هنرمندخیز به جشنواره استانی تئاتر راه یافت تا زمینه برای رقابت این ۲ اثر نمایشی در سطح استان با سایر گروه‌ها فراهم آید.

ششمین جشنواره تئاتر مشگین‌شهر در حالی به کار خود پایان داد که در کنار تجلیل از گروه‌های برتر نمایشی و برگزاری کارگاه‌های مختلف آموزشی از پیشکسوت عرصه تئاتر این شهرستان جلال محمدلو که ۵۰ سال در صحنه تئاتر فعالیت داشته، با اهدای لوح سپاس و هدیه‌ای تجلیل شد.

این مقاله با عنوان “برترین‌های جشنواره تئاتر مشگین‌شهر معرفی شدند – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + چهار =

دکمه بازگشت به بالا