فناوری

ماشین تحقیقاتی خورشید را لمس کرد

ماشین تحقیقاتی خورشید را لمس کرد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، سازمان تحقیقات فضایی ناسا اعلام کرد برای اولین بار در دنیا یک کاوشگر توانسته است تا حد بسیار زیادی به خورشید نزدیک شده و این ستاره را لمس کند. کاوشگر پارکر قرار است طی ۷ سال آینده ۲۱ سفر به سمت ماه انجام دهد.

کاوشگر پارکر تاکنون چند بار تلاش کرده است که به منطقه تاج خورشید برسد ولی تنها در یکی از این تلاش موفقیت لازم به دست آمده و این کاوشگر توانست نام خود را به عنوان اولین ماشینی که خورشید را لمس می‌کند در تاریخ تحقیقات فضایی ثبت کند. تعدادی از اخترشناسان مدعی شدند این کاوشگر در هنگام خورشیدگرفتگی از روز زمین با تلسکوپ‌های قدرتمند قابل مشاهده است. ناسا مأموریت کاوشگر پارکر را «پروار در چشم طوفان» نامیده است. مدیران این سازمان علت چنین نام‌گذاری را وقوع طوفان‌های شدید خورشیدی می‌دانند. پارکر در هنگام نزدیک شدن به خورشید به شدت تحت تأثیر طوفان‌های خورشیدی قرار دارد و از همین رو تاکنون در بیشتر مأموریت‌های خود نتوانسته است به تاج خورشید برسد.


بیشتر بخوانید:

ناسا از درختان برای ارتباط با دنیای بیگانه استفاده می‌کند


به گفته یکی از اعضای گروه کنترل کننده کاوشگر پارکر «پس از تأیید لمس خورشید به وسیله پارکر تمامی گروه هیجان‌زده شده و هیچ کس باور نمی‌کرد که بشر سرانجام موفق شده است ماشینی را به خورشید برساند.» این کاوشگر در هنگام انجام این مأموریت در معرض دمایی بیش از هزار و ۳۷۷ درجه سانتی‌گراد قرار گرفت. سپر محافظتی کاوشگر پارکر که دستگاه را از حرارت بالای خورشید مصون نگه می‌دارد ضخامتی برابر با ۱۱.۴۳ سانتی‌متر دارد و از جنس کامپوزیت کربن است. در کمال شگفتی برخی از مناطق خورشید دمایی بیش از ۱ میلیون درجه سانتی‌گراد دارد.

پارکر بلافاصله پس از پرتاب در سال ۲۰۱۸ به دور خورشید چرخید و از آن زمان تاکنون مأموریت‌های زیادی را در پیرامون این ستاره غول‌پیکر انجام داده است.

انتهای پیام/۴۱۴۴/

این مقاله با عنوان “ماشین تحقیقاتی خورشید را لمس کرد” در وب سایت www.ana.press منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا