فناوری

هواپیمای مافوق صوت جدید چین براساس طرح رد شده ناسا! – تیتروز | خبر جدید

هواپیمای مافوق صوت جدید چین براساس طرح رد شده ناسا! – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از تلگراف، ناسا ۲ دهه قبل به دلیل هزینه کلان این طرح را رد کرده بود.

تست این موتور نشان دهنده گام بلند چین در رقابت با آمریکا برای توسعه فناوری های تسلیحاتی نوین است.

هواپیمای مافوق صوت مذکور می تواند با سرعت ۵ ماخ (۵ برابر سرعت صوت یا ۳۸۰۰ مایل بر ساعت) پرواز کند. همچنین اگر از این هواپیما برای انتقال تسلیحاتی مانند موشک های هسته ای استفاده شود، ردیابی و مقابله با آن کار سختی خواهد بود.

به نوشته نشریه ساوث چاینا مورنینگ پست گروهی از محققان دانشگاه نانجینگ به طور موفقیت آمیز نمونه اولیه ای از هواپیما با دو موتور در دو طرف آن را آزمایش کرده اند. هواپیمای مذکور براساس طرحی از مینگ هان تانگ، مهندس ارشد چینی الاصل ناسا در برنامه مافوق صوت ناسا در اواخر دهه ۱۹۹۰ میلادی ساخته شده است.

برنامه مذکور «بویینگ مانتا X-۴۷C» نام داشت اما در اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی به دلیل هزینه های بالا و چالش های فنی بایگانی شد. اما نقشه های طرح اولیه آن به تدریج در سال ۲۰۱۱ میلادی از حالت سری خارج شد.

دانشگاه نانجینگ اکنون نسخه ای از این طرح را در تونل بادی آزمایش کرده که شرایط پرواز با سرعت ۴تا۸ ماخ را به مدت چند ثانیه شبیه سازی می کند. این تست نشان داد موتورها در چالش برانگیزترین حالات روشن می شوند.

البته چالش هایی مربوط به طرح دو موتوره وجود دارد که باید برطرف شود.

این مطلب با عنوان “هواپیمای مافوق صوت جدید چین براساس طرح رد شده ناسا! – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

دکمه بازگشت به بالا